Sırada otururken kamburluğa son

Çin’de çocukların sağlığı için atılan adımlara bir yenisi daha eklendi. Sıralara kamburluğu önleyecek düzenekler kuruluyor


Çocuklar arasında hızla yayılan miyopluk sorununa çözüm bulmak için ilkokul öğrencilerine telefon yasağı getiren, çocukların sokakta daha fazla vakit geçirmesi için ödev sınırlaması uygulamasına geçen Çin’de şimdi de kamburluğa karşı erken yaşta müdahale için harekete geçildi. Çin merkezli haber sitelerinin sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerde ilkokullardaki sıralara yerleştirilen özel düzenek görüldü.

OTURUŞ ŞEKLİNİ DÜZELTİYOR

Ülkenin Shaanxi eyaletindeki bir ilkokulda çekildiği belirtilen görüntülere öğrenciler aparat sayesinde boyunlarını ve sırtlarını düz bir şekilde tutarken görüldü. Çinli yetkililer, kamburluğa karşı atılan bu adımın başarılı olması halinde uygulamayı ülke genelinde kullanmayı planlıyor.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir