SARS, Kovid’den daha kötü

Çinli ünlü Doktor Zhong Nanshan “Kronik bir hastalığı olmasına rağmen bile Kovid’den iyileşenler SARS’tan iyileşenlere göre çok daha iyi durumda oluyor” dedi


Çin’de Kovid-19’dan dolayı yeni ölüm görülmedi. Ülkede 21 gündür Kovid ölümü kaydedilmiyor. Son 24 saat içinde sadece 1 yeni vaka var. Kaydedilen vaka da yurtdışından gelen kişi oldu – Ülkede 29’u kritik durumda olmak üzere toplamda 395 aktif vaka kaldı. Kovid-19’un ilk merkezi olan Hubei eyaleti virüsten temizlendi. 31 gündür eyalette vaka artışı yok. Eyalette gözetim altında tutulan 659 asemptomatik vaka var. Eyaletin başkenti Wuhan’da kritik Kovid hastası kalmadı. Wuhan’daki liseler yakında açılacak.

SİVRİSİNEK VE KOVİD VİRÜSÜ

Çin’de 2002 yılında bir diğer koronavirüsü olan SARS’ı ilk bulan ve şimdilerde de Kovid-19 salgını ile mücadeleye liderlik yapan Çinli ünlü Doktor Zhong Nanshan “Kronik bir hastalığı olmasına rağmen bile Kovid’den iyileşenler SARS’tan iyileşenlere göre çok daha iyi durumda oluyor” dedi. Doktor Zhong ayrıca “Kovid virüsünün sivrisineklerden yayıldığına dair herhangi bir kanıt yok” dedi.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir