Pekin Üniversitesi: Başkalarına yardım acıları dindiriyor

Çin’de bulunan Pekin Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada başkalarına gönüllü şekilde yardım etmenin kişinin acılarını dindirdiği belirlendi


Acılarınızdan kurtulmak istiyorsanız, başkalarına gönüllü olarak yardım edin… Bu sonuç Çin’de bulunan Pekin Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan bir araştırmada elde edildi. Çinli uzmanlar araştırmaları kapsamında 287 kişi farklı senaryolarla incelendi.

ALTRUİZM ETKİSİ

Sonuçları Proceedings of the National Academy of Sciences of the USA dergisinde yayınlanan araştırmaya göre altruizm (özünden önce başkalarına düşünme) kişinin acılarını dindirmekte etkili oluyor. Araştırmacılar başkalarına gönüllü olarak yardım edenlerin fiziksel ağrılarının azalttığını saptadı.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’deki virüs salgını hakkında bilinmesi gereken son gelişmeler

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan virüs salgını hakkındaki son gelişmeleri derledik. Virüs yayılmaya devam ediyor. Ölü sayısı 25’e yükseldi. Henüz bir tedavi ve aşı bulunamadı. Hubei eyaletinde nüfusları toplamı 60 milyon olan 10 şehirde karantina var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir