Kovid-19’da iyi ve kötü haberler

Kovid-19 salgınına karşı ABD’de dünyanın ilk aşı testi yapılmaya başlandı. İngiltere’de ise virüsün ülke nüfusunun 5’te 4’üne bulaşması bekleniyor


Kovid-19 salgınında iyi ve kötü haberler gelmeye devam ediyor…

İYİ HABERLER

-Çin: Aşı testleri Nisan ortasında başlıyor
-ABD: Aşı testleri bugün laboratuvar ortamında başladı
-Alman Welt am Sonntag gazetesi: ABD Başkanı Donald Trump’ın, koronavirüse karşı aşı geliştirmek üzere çalışan bir Alman araştırma şirketinin tüm haklarını ABD’nin kullanımına açmak üzere satın almaya çalıştı.
-Çin 15 dakikalık Kovid-19 testi geliştirildi
-Çinli uzmanlar: Tedavilerde geçici hastaneler kilit önem oynadı. Ülkeler bunu uygulamalı ve gaddar kararlar almalı

EN KÖTÜ SENARYOLAR

İngiliz Guardian gazetesi Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı belgeye ulaştı. Buna göre Virüs İngiltere’de halkın 5’te 4’üne bulaşabilir. Salgın 2021 baharına kadar sürebilir. 7.9 milyon kişiyi hastaneye yatırılabilir. ABD’de de New York Times “ABD’de 200 bin ile 1,7 milyon kişi ölebilir. 2.4 milyon ile 21 milyon kişi tedavi görebilir” uyarısında bulunmuştu.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir