Kötü alışkanlıklara karşı kung fu

Çin savaş sanatının gençleri kötü alışkanlıklardan koruduğu kaydedildi. Çinli kung fu yıldızı da bu bilgiyi doğruluyor


Çinli araştırmacılar birçok çalışmalarında kung fu yani savaş sanatının sağlığa faydalarını ortaya koyuyor. Diz ağrılarından strese kadar birçok faydası olan kung fu’nun aynı zamanda gençleri kötü alışkanlıklardan da koruduğu belirlendi.

ZİHİNSEL GÜÇ

1970’ler ve 1980’lerde birçok kung fu temalı filmde rol alan ünlü oyuncu Bruce Leung Siu-lung da bu araştırmayı tecrübeleriyle doğruluyor. China Daily gazetesine konuşan Bruce Leung Siu-lung, “Günümüzün en büyük sorunlarından biri tembellik. Modern insanlar tembel. Hareket etmiyorlar. Kung fu bir kere bu sorunu ortadan kaldırıyor. Ayrıca gençler dövüş sanatı ile sadece fiziksel olarak değil zihinsel olarak da güçleniyor. Dolayısıyla kötü alışkanlıklardan uzak durabiliyorlar” dedi.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir