Koronavirüste ölenlerin sayısı 425, iyileşenlerin sayısı 632 oldu

Çin’deki koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 400’ü geçti. İşte salgın ile ilgili son gelişmeler


Çin’de ilk olarak Aralık ayında Wuhan kentinde başlayan koronavirüs salgınında bugün itibariyle ölenlerin sayısı 425 oldu. Kanıtlanmış vaka sayısı 20 bin 438’e yükselirken, Virüsün görüldüğü ülke sayısı 25’e dayandı. Çin’de virüsten iyileşenlerin sayısı da 632’ye yükseldi. İşte koronavirüs ile ilgili diğer gelişmeler; Çin’in Macao bölgesinde kumarhaneler 2 hafta kapatıldı. Hong Kong Özel İdare Bölgesi’nde ilk ölüm yaşandı. Çin, piyasaya 57 milyar dolar para sağladı. Çin, müdahalede “eksiklerin” bulunduğunu kabul etti. Çin Kadın Milli takımı, Sidney’de otel koridorunda antreman yapmak zorunda kaldı. Guizhou eyaletinde 1 aylık bebeğe virüs bulaştı. Virüs taşıyan bir kadın sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi. 11 aylık bebek virüsten iyileşti. Wenzhou’dan sonra Taizhou kentinde de bir evden sadece 1 kişinin dışarıya çıkmasına izin verilmeye başlandı.

ÇİN: PANİĞE GEREK YOK

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, salgın hakkında yeni veriler paylaştı. Koronaviruste ölüm oranı yüzde 2.1. Hubei eyaletinde yani virüsün merkezi olan Wuhan’ın bulunduğu bölgede ise ölüm oranı yüzde 97. Yani Hubei dışında ölüm oranı yüzde 0.16. Şimdiye kadar Çin dışında sadece bir Çinli Filipinler’de öldü.

 

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir