Koronavirüste Çin dışında ölümler artıyor: İran’da 2 ölüm daha

Çin’in Wuhan kentinde başlayan Kovid-19 salgını nedeniyle İran’da 2 kişi daha öldü


İran’da 13 yeni Kovid-19 vakası daha açıklandı. İki kişinin de öldüğü açıklandı. Ölümler Şiiler için kutsal olan Kum kentinde yaşandı. Böylece İran’da ölenlerin sayısı 4’e, toplam vaka sayısı da 18’e yükseldi. Dün ayrıca İsrail’de de ilk vaka çıktı. Japonya’da 14 gün karantinada tutulan Diamond Princess gemisinden dönen bir İsrailli’de Kovid-19 pozitif çıktı. Çin’de ise Kovid-19’dan iyileşen bir kişide 10 gün sonra virüs tekrar çıktı.

ÖLÜMLER YAYILIYOR

Kovid-19’da Çin dışında şimdiye kadar Filipinler’de 1, Japonya’da 3, İran’da 4, Fransa’da 1 ve Güney Kore’de ise 2 ölüm yaşandı. Çin dışında 26 ülkede binden fazla vaka var. Çin’de 29 yabancıda koronavirüs çıktı. Dünya Sağlık Örgütü daha önce “Çin’in tedbirleri yeterli, diğer ülkeler önlemleri artırmalı” açıklamasını yapmıştı.

 

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir