Kanı beyazladı

Çin’de ismi Wang olarak açıklanan bir kişi ‘çöpe atılmasın’ diye çok sayıda Ay Çöreği tüketince kanı beyazladı.


Çin’de Sonbahar Ortası Festivali boyunca geleneksel olarak bolca tüketilen Ay Çöreği / Mooncake bir Çinli’nin kanının beyazlamasına neden oldu. Ülke basınındaki haberlere göre ismi sadece Wang olarak açıklanan bir kişi un, vanilya, şeker pekmezi, bitkisel yağ ile yapılan Ay Çöreklerinden her gün en az 4 adet yedi. Hangzhou kentinde yaşayan Wang’ın festival için yaptıkları keklerin çöpe gitmemesi için bu kadar çok tükettiği kaydedildi. Böbrek hastası da olan Wang’in rutin sağlık kontrolleri için hastaneye gittiğinde ise doktorların kanının beyaza döndüğünü gördüğü belirtildi. Wang’in tedavinin ardından taburcu edildiği açıklandı.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir