Hava kirliliği tehlikeli boyutlara ulaştı

Çin’in Hong Kong Özel İdare Bölgesi’ndeki hava kirliliği seviyesinin özellikle çocuklar için tehlikeli boyutlara ulaştığı açıklandı


Çin’deki hava kirliliği problemi bu kez Hong Kong’da da ortaya çıktı. Çin’in Hong Kong Özel İdare Bölgesi’ndeki hava kirliliğinin tehlikeli boyutlara ulaştığı açıklandı. 7.2 milyon nüfuslu Hong Kong’daki kirliliğinin 10 farklı bölgede ‘çok riskli’ seviyede olduğu ve bu durumun iki gün daha sürmesinin beklendiği kaydedildi.

ASTIMLILAR HASTANELERE KOŞTU

Uzmanlar hava kirliliğin özellikle çocuklar, yaşlılar ve kalp ve solunum yolu sorunu yaşayanlar için çok daha riskli seviyelerde olduğunu duyurdu. Hong Kong’da son günlerde özellikle astım hastalarının hastanelere başvurularının arttığı kaydedildi.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir