Covid-19, SARS ve MERS’ten daha bulaşıcı

Çin’deki Covid-19 virüsü hakkında yeni detaylar açıklanmaya devam ediyor. Uzmanlar, Covid-19’un geçmiş yıllarda etkili olan diğer koronavirüsler olan SARS ve MERS’e göre daha bulaşıcı olduğunu açıkladı


Çin’deki Covid-19 virüsü hakkında basında yeni bilgiler almaya devam ediyor. Uzmanlara göre 2 binden fazla kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs olan Covid-19, geçmiş yıllarda etkili olan ve diğer koronavirüs türleri olan SARS ve MERS’e göre daha bulaşıcı. Çinli uzmanlar ayrıca Covid-19’a karşı uygun aşının geliştirilmesi ve test edilmesi 18 ile 20 ay sürecek. Çinli solunum yolu uzmanları da “Çok büyük ihtimalle COVID-19 grip gibi uzun vadede insanlarla birlikte kalacak” uyarısında bulundu. 

ÖLÜM ORANI ARTTI

İngiliz Guardian gazetesinde yer alan habere göre ise Covid-19’daki ölüm oranı yüzde 2’den yüzde 2.67’ye yükseldi. Dün açıklanan verilerde de Covid-19’da en yüksek ölüm oranının yüzde 14.8 ile 80 yaş üzerinde olduğu açıklanmıştı. Çinli doktorların virüsün tedavisinde Batılı yöntemlerin dışında Alternatif Çin Tıbbı’nı da kullandığı kaydedildi. 

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir