Çocuklara video sınırlaması getirildi

Çocukların internet üzerinden video izleme bağımlılıklarını azaltmak için adım atan Çin’de bu kez de video platformlarına sınırlama getirildi


İlkokullarda çocukların telefon ve tablet kullanmasının yasak olduğu Çin’de gençleri ve çocukları korumak için bir dizi önlem daha alındı. Çin Siber Uzay İdaresi (CAC) tarafından yapılan açıklamaya göre video paylaşım platformları çocukların sitelerine erişimlerini sınırlayacak.

GÜNDE 40 DAKİKA

Yeni yönetmeliğin hangi yaş grupları için geçerli olacağı açıklanmazken, gençlerin yeni uygulama modu ile saat 22.00 ile 06.00 arasında online video izleyemeyecekleri belirtildi. Genç modu’nun seçilmesi ile aktive olacak bu uygulamaya Souhu Video ve Baidu Video gibi 53 içerik üreticisi platform dahil oldu.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir