Çocuklar günde 90 dakika oyun oynayabilecek

Çin’de Tencent ve NetEase şirketleri çocukların sağlıklarını korumak için önemli bir adım attı


Çin’de çocukların internet ve teknolojiye olan bağlılıklarını azaltmak ve bu sayede çocukların he göz sağlığını korumak hem de daha fazla hareket etmelerini sağlamak için hayata geçirilen yasaklara bir yenisi eklendi. Ülkenin en büyük oyun üreticilerinden olan Tencent ve NetEase şirketleri 18 yaşın altındakileri ilgilendiren önemli bir uygulamayı devreye soktu.

HARCAMALAR DA SINIRLI

Buna göre 16 yaşın altındaki çocuklar gün içerisinde sadece 90 dakika boyunca video oyunu oynayabilecek. 16 yaşın altındaki çocuklar gece saat 22.00’dan sonra da oyun oynayamayacak. Tatil günlerinde ise çocukların video oyunlarıyla zaman geçirme süreleri 3 saate kadar çıkabilecek. Ya da 18 yaşın altındaki çocukların oyunlar üzerinden yapacakları harcamalar 23 dolar ile sınırlı olacak.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

300’den fazla bilim adamı yaşlanma sorunu için toplandı

Çin’in Shenzhen bölgesinde Japon ve Çinli 300’den fazla bilim adamı, akıllı teknolojiler vasıtasıyla yaşlanma sorunu için toplandı. İki ülke, yaşlı bakım ürünlerinin üretilmesi için çalışmalara başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir