Çinli baba kızının ‘güneşi’ oldu

Çin’in Guangdong eyaletinde çekilen görüntüler izleyenleri duygulandırdı. 20 yaşındaki Zheng Yuning, 11 yıldır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.  Doktorlar güneşin tedavisine iyi geleceğini, ancak vücudu güçsüz olduğu için dışarıya çıkmayacağını söyledi.  Bunun üzerine babası 5 dakikada bir ayna ile güneş yansıtmaya başladı


Çin’deki sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntüler kısa süre içinde milyonlara ulaştı. Guangdong eyaletindeki bir hastane çekilen görüntülerde fedakar bir babanın yaptıkları büyük takdir topladı. People’s Daily China sitesindeki detaylara göre 20 yaşındaki Zheng Yuning, 11 yıldır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Kalıtsal bir hastalık olan Pompe Hastalığı’na karşı tedavisi yaşam destek ünitesindeki özel odada sürüyor.   

BABASI AYNA İLE ÇÖZÜM BULDU

Doktorlar güneşin tedavisine iyi geleceğini, ancak vücudu güçsüz olduğu için dışarıya çıkmayacağını söyledi.  Bunun üzerine Zheng’in babası devreye girdi. Fedakar baba eline aldığı ayna ile her 5 dakikada bir kızının yüzüne güneş yansıtmaya başladı.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Wuhanlı Doktor Li Wenliang’in çocuğu oldu

Çin’de Kovid-19 virüsünü ilk saptayan ve ardından 32 yaşında virüsten yaşamını yitiren Dr. Li Wenliang’ın oğlu oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir