Çin’e obezite uyarısı

Dünya Obezite Federasyonu’nun verilerine göre dünya genelinde en fazla obez çocuk 39 milyon ile Çin’de Herhangi bir önlem alınmaması durumunda 2030 yılında Çin’deki obez çocuk sayısının 62 milyona ulaşabileceği kaydedildi


Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre obez çocuk sayısı küresel çapta 150 milyonu geçti. Bu rakamın 2030 yılında 250 milyona ulaşması bekleniyor. İngiliz Guardian gazetesinin özel haberinde ise Dünya Obezite Federasyonu’nun yeni bir raporu yayımlandı. Çocukluk yıllarında obez olanların genellikle yetişkinlik dönemlerinde de aşırı kilolu olduğu ve bu kişilerde yaşam süresini kısaltan önemli sağlık problemlerinin görüldüğü hatırlatıldı.

ÇİN ZİRVEDE

Dünya Obezite Federasyonu’nun verilerine göre dünya genelinde en fazla obez çocuk 39 milyon ile Çin’de Herhangi bir önlem alınmaması durumunda 2030 yılında Çin’deki obez çocuk sayısının (5 ile 19 yaş arası) 62 milyona ulaşabileceği kaydedildi.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir