Çin’de koronavirüse karşı alınan önlemler artırılıyor

Çin’de 361 kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgınına karşı ülke genelinde alınan önlemler artırıldı


Pekin hükümetinin koronavirüse karşı kararlı önlemleri sürüyor. Virüsün merkezi olan Wuhan’a 680 kilometre uzaklıktaki Wenzhou’da bir evden sadece bir kişi dışarıya çıkabiliyor. Wenzhou’da evden çıkışlara karşı yollar kapatıldı. Pekin’de Sahipleri karantinada olan evcil hayvanları ve sokak hayvanlarını beslemek için özel ekip kuruldu. Wuhan’da ölenler cenaze töreni olmadan krematoryumda yakılacak.

100 M2’YE 25 KİŞİ

Ülke genelinde toplu aktiviteler ve maskesiz gezmek yasak. Wuhan ‘a 1,200 km uzaklıktaki Guyuan’da 100 metre karede 25 kişi bir araya gelebilecek. Pekin’de tüm metrolara girişlerde ateş ölçümü yapılıyor. Virüsle ilgili dedikodu yasak. TV’lerde eğlence programı yok. Virüs taşıyıp hastaneye gitmeyene ceza kesiliyor. İşini aksatan yetkililer cezalandırılacak. Yabani hayvan satışı yasak.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir