Çin’de koronavirüs salgını bitiyor

Virüsün merkezi Wuhan’da sadece 5 yeni vaka ortaya çıktı. Wuhan’da iki gündür yeni vakalar 10’un altında. Wuhan’da son 24 saatte 6 kişi virüsten öldü. İki hafta içinde Wuhan’da hayatı normale dönmesi bekleniyor


Çin’de Kovid-19 salgınında son 24 saatte toplam 8 yeni vaka ortaya çıktı. Ülke genelinde 7 ölüm daha yaşandı. Ülke genelinde toplamda bin 318 hasta taburcu edildi. Bu ölüm ve yeni vakalar salgından beri en düşük vaka ve ölümler oldu. Çin’de toplam vaka ise 80 bin 813 olurken, ölenlerin sayısı da 3 bin 176. Ülkede toplamda 64 bin 111 kişi de taburcu oldu.

WUHAN’DA BİTİYOR

Virüsün merkezi Wuhan’da sadece 5 yeni vaka ortaya çıktı. Wuhan’da iki gündür yeni vakalar 10’un altında. Wuhan’da son 24 saatte 6 kişi virüsten öldü. İki hafta içinde Wuhan’da hayatı normale dönmesi bekleniyor.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Wuhan’da 10 günde 6.5 milyon kişiye nükleik asit testi yapıldı

Çin’in Wuhan kentinde ikinci Kovid-19 salgını riskini karşı herkese nükleik asit testi yapılması kararlaştırılmıştı. ABD basını bu durumu kendi ülkeleriyle kıyasladı: Wuhan’da günde 1.4 milyon test yapıldı, New York’ta günde 45 bin test yapılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir