Çin’de iki gündür Kovid-19’dan ölen yok

Çin basınındaki bilgilere göre ülkede son 24 saat içinde de Kovid-19’dan dolayı ölen olmadı


Çin, koronavirüs pandemisi olan Kovid-19’a karşı mücadelesinde önemli bir noktaya daha geldi. Çin basınındaki bilgilere göre ülkede iki gündür Kovid-19‘dan dolayı ölen hasta yok. Son 24 saatte 36’sı yurtdışından olmak üzere 46 yeni vaka saptandı. 57 de asemptomatik vaka daha tespit edildi. Wuhan’da sadece iki hafta için yapılan Leishenshan Hastanesi ise kapatıldı. Hastanede durumu kritik olan Kovid-19 hastaları tedavi edildi. Wuhan’ın başkent olduğu Hubei eyaletine gönderilen sağlıkçılar da artık ailelerine kavuşuyor. Hubei’ye ülkenin dört bir yanından 46 bine yakın sağlıkçı sevkedilmişti. Çin basınına göre salgınla mücadele boyunca hiçbir doktora ve hemşireye virüs bulaşmadı.

64 ÜLKEYE YARDIM

Öte yandan Çin bir yandan da salgınla mücadele eden ülkelere yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. People’s Daily China sitesindeki bilgilere göre Pekin hükümeti şimdiye kadar 64 ülkeye 9,5 ton tıbbı malzeme gönderdi.

KAHRAMAN DOKTOR

Çin’de Tianjin Metro’sunda rahatsızlanan bir kişiye koronavirus riskine rağmen maskesini çıkarıp suni teneffüs yapan Doktor Ma Rui kahraman ilan edildi…

WUHAN’DA BOŞANMALAR TAVAN YAPTI

Daha önce Xi’an gibi kentlerde karantinanın ardından boşanmaların arttığı ortaya çıkmıştı. Şimdi de Wuhan’da 76 günlük karantinanın ardından boşanma oranları karantina öncesindekilerin iki katına çıktı. Karantinada aile içi şiddet de arttı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir