Çin’de giderek artan gizemli hastalığın SARS olmadığı açıklandı

Çin’in Wuhan kentinde nedeni bilinmeyen ve bu yüzden ‘gizemli hastalık’ olarak anılmaya başlayan solunum probleminin SARS olmadığı açıklandı


Çinli yetkililer, Wuhan kentinde 59 vakaya ulaşan ‘gizemli hastalık’ hakkında açıklama yaptı. Nedeni henüz belirlenemediği için ‘gizemli hastalık’ olarak anılan solunum probleminin SARS yani şiddetli Akut Solunum Yolu Sendromu olmadığı açıklandı. Çinli yetkililer, söz konusu hastalığın ayrıca kuş gribi ve Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) olmadığını aktardı.

7’SİNİN DURUMU AĞIR

Çin basınındaki haberlere göre solunum problemi ile gelen hastaların karantinaya alındıkları ve 7’sinin durumunun ağır olduğu kaydedildi. SARS nedeniyle 2003 yılında Çin’de 349, Hong Kong’da 299 kişi yaşamını yitirmişti.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’deki virüs nedeniyle canlı hayvan satışı yasaklandı

Çin’de korona virüs salgını nedeniyle alarm durumu sürüyor. Ülkenin birçok bölgesinde canlı hayvan ve  kümes hayvanı satışları yasaklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir