Çin’de evlilikleri kurtaran uygulama tartışılıyor

Çin’de evliliklerini kurtarmak isteyen kadınlara hizmet veren Xiaolu isimli online uygulama tartışmaları alevlendirdi


İnternet kullanımının çok yaygın olduğu Çin’de piyasaya sürülen bir uygulama tartışmaları beraberinde getirdi. Xiaolu isimli online bir uygulama, evliliklerini kurtarmak isteyen kadınlara hizmet veriyor. Ancak People’s Daily China sitesindeki habere göre Xiaolu, savunmasız müşterileri hedef almakla suçlanıyor.

PARASINI GERİ İSTİYOR

Habere göre Liu Yin isimli bir kadın Xiaolu uygulamasını kullanarak evliliğini kurtarmak istedi. Bu kapsamda 5 bin 800 yuan yani 832 dolarlık harcama yaptı. Ancak sonuç başarısız oldu. Liu Yin, uygulamadan gelen tavsiyelere rağmen evliliğini kurtaramadı ve parasının geri ödenmesi için mücadele başlattı. Ancak parasını da geri alamadı. Çin’deki şikayet sitesi 21cn.com’a uygulama hakkında eleştirilerde bulunan sadece Liu Yin olmadı. Şikayetlerin yarısından fazlası da uygulamayı savunmasız insanların duygularını kullanmakla ve hiçbir sonuç elde edememekle suçladı.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir