Çin’de asemptomatik vakaların 28 gün karantinada kalmaları gerekiyor

Çin’de üç gündür salgında ölen yok. Ülkede gözler şimdi asemptomatik vakalarda


Çin basınındaki bilgilere göre son 24 saat içinde 46 yeni Kovid-19 vakası daha saptandı. Bu kişilerin 34’ünün yurtdışından gelenler olduğu kaydedildi.  Wuhan’ın yani dünyada Kovid-19 salgınının ilk merkezi olan kentin de içinde bulunduğu Hubei eyaletinde iki gündür yeni vaka yok. Ülkede ayrıca 3 gündür salgında ölen de yok. 64 yeni asemptomatik vaka var. Çin’de toplam ölümler: 3,342. Toplam vaka: 82,341. Toplam taburcu: 77,892.

ASEMPTOMATİK VAKALAR

Çin’de 1 Nisan’dan beri hiçbir semptom olmamasına rağmen Kovid-19 pozitif olan vakalar da kayıt altına alınıyor. Şimdiye kadar 6,764 asemptomatik vaka var. Bu kişilerin 14 gün artı 2 hafta daha karantina kalarak iki kez negatif çıkmaları gerekiyor.

660 BİN YOLCU

76 günlük sıkı karantina kurallarının 8 Nisan’da kaldırıldığı Wuhan’da o günden bu yana 660 bin iç-dış yolcunun hareket ettiği açıklandı.  

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir