Çin’de 10 gündür Kovid-19’dan ölen yok

Koronavirüs salgınının ilk merkezi olan Çin’de son 10 gündür Kovid-19’dan dolayı hayatını kaybeden olmadı. Ülkede ikinci dalga korkusu da atlatılıyor


Yeni tip koronavirüs salgını olan ve 11 Mart’tan bu yana pandemi ilan edilen Kovid-19’un dünyadaki ilk merkezi olan Çin’de salgın her geçen gün daha da kontrol altına alınıyor. Çin basınındaki bilgilere göre ülkede son 10 gündür salgından dolayı hayatını kaybeden yok. Son 24 saat içinde ise 12 yeni vaka daha saptandı. Bu kişilerden de 11’i yurtdışından gelenler oldu. 28 de asemptomatik vaka kaydedildi.

İKİNCİ DALGA ENDİŞESİ

Çin’de ikinci dalganın yurtdışından gelenler ya da semptomları olmamasına rağmen virüsün pozitif çıktığı yani asemptomatik vakalardan gelmesinden endişe ediliyordu. Ülkede şimdiye kadar 50 ülkeden virüs pozitif olan Çinli geri geldi. Ancak Çin basınındaki haberlere göre hem yurtdışından dönenler hem de asemptomatik vakalar açısından şu an itibariyle korkulacak bir durum bulunmuyor. Öte yandan Wuhan kenti ile Hubei eyaletinde hasta sayısı 23’e düştü. Ülkede toplam aktif vaka sayısı ise 838 olarak açıklandı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir