Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19’un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran’da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu


Çin Sivil Havacılık Düzenleme Kurumu, yolcularında Kovid-19 pozitif çıktıktan sonra üç havayolu şirketinin uçuşlarını durdurdu. Etihad Havayolları’nın Abu Dhabi-Şangay, China Eastern Havayolları’ nın Manila-Şangay ve SriLankan Havayolları’nın Colombo-Şangay uçuşları askıya alındı.

6 YOLCU POZİTİF ÇIKTI

3 Ağustos’ta Etihad Havayolları tarafından işletilen bir EY862 uçuşunda 6 yolcu pozitif sonuç verirken, 5 Ağustos’ta China Eastern Airlines MU212 uçuşunda altı pozitif vaka ve 7 Ağustos’ta SriLankan Airlines UL866 uçuşunda 23 pozitif vaka belirlendi. Çin Sivil Havacılık Otoritesi’nin (CAAC) internet sitesinde Çarşamba günü yaptığı açıklamada Etihad Airways’in uçuşları dört hafta süreyle askıya alındı. China Eastern Airlines uçuş yasağı 17 Ağustos’ta başlayıp bir hafta sürecek.

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çocukları hücreye attılar hapse girdiler

Çocukların internet ve oyun bağımlılığını azaltmaya çalışan Çin 12 yıldır bu sorunu bir ruhsal bozukluk olarak tanımladı ve önlemler alıyor. Ancak bazı tedavi merkezleri işi abartarak çocukları 10 gün hücreye kilitledi. İşletmeciler şu anda kendileri hapiste

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir