Çin tıbbındaki özel ayak banyosu

Alternatif Çin tıbbındaki malzemelerle hazırlanan özel ayak banyosu çorbası hem yorgunluğa hem de soğuk algınlığına karşı iyi geldiğine inanılıyor


Her yıl alternatif tıp tedavilerine 90 milyar dolardan fazla para harcayan Çinliler ayak banyosuna çok önem veriyor. Bu durumun fark eden genç bir girişimci ise ayak banyosu kafesi açtı. Çin’in Chongqing kentinde açılan bir kafe kısa sürede büyük üne kavuştu. Ayak banyosu hizmeti veren kafenin sahibi 24 yaşındaki Ji Meiling, “Zencefil, acı biber ve alternatif tıpta kullanılan 23 madde ile hazırladığımız ayak banyosu suyunu özel kaplarda servis ediyoruz” diyor. Çinliler ayak banyosunun hem yorgunluğa hem de soğuk algınlığına iyi geldiğine inanıyor.

KİLO VERDİRİYOR

Çin’deki sosyal ağlarda kısa süre içinde kafedeki hizmet viral oldu. Bir grup acılı ayak banyosu çorbasının tüketim çılgınlığı olduğunu dile getirdi. Diğer bir kesim ise genç girişimciyi başarılı buldu. Kafeye en çok gidenlerin ise kadınlar olduğu açıklandı. Kadın müşterilerin acılı ayak banyosunun toksitleri yaktığı ve kilo vermeye de yardımcı olduğuna inandıkları kaydedildi.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin’de AIDS testlerine erişim yaygınlaştırılacak

Çin, yapılan son araştırmalar ile birlikte AIDS’ in tamamen bitmesi için HIV testi ve tedavisinin erişimini arttırıyor. Sağlık yetkilileri Dünya AIDS Günü öncesinde yaptıkları açıklamada, Çin’in hastalığın yayılmaması ve zamanla tamamen yok edilmesi adına çalışmalara başladığını belirtti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir