Çin takvimine göre bebek cinsiyeti tahmini tablosu her yıl değişiyor

Çin Takvimi’ne göre bebek cinsiyeti tahmini bilimsel bir kanıtı olmasa da ülkemizde oldukça popüler. Peki Çin takvimine göre bebek cinsiyeti tahmini yaparken nelere dikkat edilmeli?


Çin Takvimi’ne göre bebek cinsiyetini tahmin etme geleneği 3 bin yıl öncesine kadar gidiyor. Bazı tahminlere göre ise söz konusu tahmin tekniği 700 yıl önce keşfedildi İnanışa göre söz konusu tahmin tekniği ebelerin uydurması ya da köy efsanesi değil. Binlerce yıl önce bir matematiksel formül ile geliştirilen bir hesaplama tekniği. Bilimsel olarak kanıtlanmış bir tarafı ise bulunmuyor. Ancak buna rağmen sadece Türkiye’de değil birçok ülkede oldukça popüler.

NELERE DİKKAT ETMELİ

Çin Takvimi’ne göre bebek cinsiyeti tahmini yaparken dikkat edilmesi gereken bazı temel unsurlar var. Bunların başında size lazım olan iki kritik yani temel veriyi düzgün belirlemeniz gerekiyor. Bunlardan biri yaşınız diğeri de hamile kalınan ay.

ÇİN TAKVİMİ DETAYI

Bu iki verinin de Çin Takvimi’ne göre hesaplanması gerekiyor. Yaşınız genelde 1 ya da 2 yaş fazlanız çıkıyor. Ancak yine de bunları otomatik hesaplayan tablolara bakmakta fayda var.

ÇİN TAKVİMİ CİNSİYET TAHMİNİ 2020 TABLOSU

Bu iki kritik detaydan sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detay ise tablo oluyor. Çin takvimine göre cinsiyet tahminlerinin belirlendiği tablo yıllık oluyor. Dolayısıyla en başta bahsettiğimiz matematiksel formül gereği tablo güncelleniyor. Bu nedenle de baktığınız tablonun güncel yani 2020 olması çok önemli.

ÇİN TAKVİMİ TABLOSU NASIL OKUNUYOR

18 ile 45 yaş arasındaki hamile kadınlar için geçerli olan tablonun sol tarafında doğum tarihinizi bulmanız gerekiyor. Ardından da Çin Takvimi’ne göre belirlediğiniz hamile kalınan ay için tablonun sağ tarafına yönelmelisiniz. Sol tarafta belirlediğiniz doğum tarihinizin sağ tarafta tam karşısında olan hamile kalınan ayın altındaki noktada bebeğiniz “kız mı yoksa erkek mi” olacağının tahminini bulacaksınız.  

İNGİLİZCE ARAMA YAPMAK İÇİN

Çin Takvimi’ne göre doğum tarihinizi ve yine Çin Takvimi’ne göre hamile kalınan ayı bulmak için İngilizce arama yapmak isteyenler de şu ifadelerle arama motorlarında aramalar yapabilir. Chinese Gender Predictor yazdığınız karşınıza cinsiyet tahmini siteleri çıkacak. Conception Date yazan alanlarda hamile kalınan ayı saptayabilirsiniz. Your Birthday yazılan yerlerde ise mevcut doğum tarihinizi Çin Takvimi’ne göre dönüştürebilirsiniz.

ÇİN TAKVİMİ CİNSİYET KONUSUNDA NE KADAR DOĞRU

Haberimizin en başında belirttiğimiz gibi Çin Takvimi’ne göre bebeğin cinsiyetinin doğru şekilde tahmin edildiğine dair bilimsel bir kanıt yok. Ancak ultrason ile cinsiyetin belirlenmesi 4 aya kadar uzayabiliyor. Meraklı anne babalar için de en basit ve en risksiz yolların başında Çin Takvimi geliyor. Bazı iddialara göre Çin Takvimi’ne göre bebek cinsiyetleri yüzde 90 oranında doğru çıkıyor. Tabi sezaryen doğumları bu olasılığın dışında tutmak gerekiyor.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir