Aynı anda 3 farklı bölgede robotla ameliyat

Çin’de 5G teknolojisinin tıpta kullanılması yaygınlaşıyor. Doktorlar bu kez 5G yardımı ile aynı anda 3 farklı bölgede ameliyatlar gerçekleştirdi


5G teknolojisinde küresel lider olmaya hazırlanan Çin’de yeni nesil teknolojinin tıpta kullanılması yaygınlaşıyor. Doktorlar bu kez 5G yardımı ile aynı anda 3 farklı bölgede ameliyatlar gerçekleştirdi. Çin basınındaki haberlere göre uzman doktorlar başkent Pekin’deki hastanede 5G ile donatılmış robotlar aracılığıyla Hebei, Tianjin ve Sincan Uygur Özerk Bölgeleri’nde eş zamanlı ameliyatları gerçekleştirdi.

EŞ ZAMANLI GÖRÜNTÜ

Ortopedik ameliyatların ardından hastaların durumunun iyi olduğu açıklandı. Ameliyatları gerçekleştiren doktorlar, 5G sayesinde mesafe fark etmeden eş zamanlı görüntü akışı sağlandığı için operasyonları sanki oradaymış gibi gerçekleştirebildiklerini söyledi.

YAZAR: Alper Kaya

Galatasaray Üniversitesi Fransızca Fakültesi bölümünden mezun olduktan sonra birçok ulusal şirkette görev yapan Alper Kaya, 33 yaşında ve 2 çocuk babasıdır. Çin gündemi ile yakından ilgileniyor.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir