Arçelik’ten Tayvan’da pandemi yatırımı

Arçelik ve Tayvanlı iki kuruluş pandemiye yönelik önemli adım attı. Tayvan’daki Tabor Technology ve Endüstriyel Teknoloji Araştırma Enstitüsü ile işbirliği kararı alan Arçelik, 5 fizyolojik bilgiyi 2 dakikada çözecek bir sistem kuruyor. Bu sistem bilgileri bulut aracılığıyla temassız olarak hastanelere ulaştıracak


Koç Holding’in en önemli şirketlerinden Arçelik, Covid-19 sürecindeki üretim süreçlerine bir yenisini daha ekledi. Yerli solunum cihazı üretiminde imzası bulunan Arçelik, Tayvan’da önemli bir adım attı. Tayvan’da bir Ar-Ge ofisi bulunan Arçelik, Tayvan’daki Tabor Technology ve Endüstriyel Teknoloji Araştırma Enstitüsü ile yeni bir cihaz için adım attı. Tayvanlılar ve Arçelik,  kan basıncı, kan oksijeni, elektrokardiyogram, ağırlık ve vücut ısısı ile diğer 5 fizyolojik bilgiyi 2 dakika içinde ölçebilen ve verileri bulut aracılığıyla iletebilen bir “kombine kişisel sağlık izleme istasyonu” geliştirmek üzere işbirliği kararı aldı. Verileri gerçek zamanlı olarak kavrayabilen ve tıbbi personelin yüz yüze temas riskini azaltan yeni cihaz,  bulut aracılığıyla hastanenin tıbbi sistemine aktarılıyor.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM YAPACAK

Tayvanlı Endüstriyel Teknoloji Araştırma Enstitüsü Hizmet Sistemi Teknoloji Merkezi CEO’su Zheng Renjie, salgınının insanların hayatlarını, özellikle de ilk basamak sağlık kurumlarını değiştirdiğini, şimdi de bir dijital dönüşüme ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Tabor Teknoloji Başkanı Chen Chaowang, Taber’in Endüstriyel Teknoloji Araştırma Enstitüsü ve Arçelik ile işbirliğiyle kompozit bir “birleşik kişisel sağlık test istasyonu” geliştireceğine dikkat çekerek, tam bir uzaktan izleme sistemi ile tıbbi tedavinin daha rahat ve verimli hale geldiğini belirtti.

YAZAR: Serdar Irmak

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Serdar Irmak, yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Ekonomi ve sağlığa dair içerik üretiyor. 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Çocukları hücreye attılar hapse girdiler

Çocukların internet ve oyun bağımlılığını azaltmaya çalışan Çin 12 yıldır bu sorunu bir ruhsal bozukluk olarak tanımladı ve önlemler alıyor. Ancak bazı tedavi merkezleri işi abartarak çocukları 10 gün hücreye kilitledi. İşletmeciler şu anda kendileri hapiste

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir