Anne babası telefonla çok vakit geçiren çocuklar daha az uyuyor

Anne babalar dikkat! Çin’de yapılan bir araştırmada yetersiz uykuların çocuk sağlığına verdiği zarar ortaya kondu


Çin Uyku Araştırmaları Toplumu tarafından yapılan araştırma yetersiz uykunun çocuklar üzerindeki etkileri gözler önüne serildi. Çıkan sonuçlara göre Çin’de yaşları 6 ile 17 arasında değişen çocukların yüzde 63’ünün günde 8 saatten az uyudukları belirlendi. Çocukların düzenli olarak günlük 8 saat uyumaları gerektiğinin altını çizen uzmanlar, çocuklarda yetersiz uykuya en çok elektronik aletlerin neden olduğunu belirtti. 70 bin çocuğu inceleyen uzmanlar, elektronik aletlerin yanı sıra yoğun ev ödevlerinin de çocukların uyku düzenlerini bozduğunu belirledi.

ANNE BABALAR ÖNCE KENDİNİZ

Araştırmada anne babaları cep telefonları ile çok fazla vakit geçiren çocukların, akranlarına göre daha az uyudukları belirlendi. Bu nedenle uzmanlar, anne babaları çocuklarının önlerinde çok fazla akıllı telefonlarıyla vakit geçirmemelerini tavsiye etti.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir