8 aylık hamile kadın maratonu tamamladı

Çin’deki Şanghay Uluslararası Maratonu’nun yıldızı 40 yaşındaki 8 aylık hamile kadın Li Lili oldu


Çin’de her yıl düzenlenen Şanghay Uluslararası Maratonu’nun bu yılki ayağında 40 yaşındaki bir kadın yıldız oldu. Karnı burnundaki 8 aylık hamile olan Li Lili, maratonu 5 saat 17 dakikada tamamladı.

‘ÇOCUĞUMA HEDİYEM’

Anne adayı Li Lili, koşuyu bitirdikten sonra aldığı madalyayı göstererek “Bu bebeğime en güzel hediyem” dedi. Hamile olmasına rağmen böylesi zor bir koşuya katılmasını ‘sorumsuzluk’ olarak niteleyen kişilere tepki gösteren Li Lili, ne kendi ne de bebeğin sağlığına zarar vermediğini savundu. Şimdiye kadar toplamda Çin ve yurtdışında 60’dan fazla maratona katıldığını sözlerine ekleyen Li Lili, “Hamileliğimde de bu üçüncü maratonum. Ayrıca her gün düzenli olarak koşuyorum. Yani vücudumu iyi tanıyorum” dedi.

YAZAR: Songül Avunç

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi'nden 2013 yılında mezun olan Songül Avunç, profesyonel habercilik hayatına cinhaber.net ile devam ediyor. 29 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Önce Wuhan şimdi de Pekin’deki denizürünleri pazarı  

Kovid-19’un ilk merkezi olan Wuhan’da Huanan Denizürünleri Pazarı salgının kaynağı olarak görülmüştü. Şimdi de başkent Pekin’deki Xinfadi Pazarı’nda virüs kümesi oluştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir