300’den fazla bilim adamı yaşlanma sorunu için toplandı

Çin’in Shenzhen bölgesinde Japon ve Çinli 300’den fazla bilim adamı, akıllı teknolojiler vasıtasıyla yaşlanma sorunu için toplandı. İki ülke, yaşlı bakım ürünlerinin üretilmesi için çalışmalara başladı


Çin’in teknoloji merkezi olan Shenzhen eyaletinde toplanan 300’den fazla Çinli ve Japon bilim adamları, yaşlanma sorununu ortadan kaldırmak için buluştu. İki ülke arasında gerçekleştirilen organizasyonda, akıllı yaşlı bakım ürünlerinin araştırılması ve üretilmesi konusunda işbirliğine dayalı ilişkiler kuruldu.

YAŞLI BAKIM ÜRÜNLERİNE TALEP BÜYÜK

İki gün süren etkinlikte, bilgi ve iletişim teknolojisi, yapay zekâ ve verilerin entegrasyonu alanında üniversitelerden, araştırma kurumlarından ve çeşitli işletmelerden katılımcılar derinlemesine tartışmalar gerçekleştirdi. Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nda yetkili olan Zhu Jianwu, Çin’de yaşlı bakımı ürünleri için büyük bir talep oluştuğunu, Japonya’nın ise gelişmiş teknolojileri sayesinde diyaloğun ortak kaygılara cevap verdiğini belirtti.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Çin üç dev şirketin uçuşlarını durdurdu

Çin havacılıkta Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına 4 Haziran'da ceza ve askıya alma süreci başlatmıştı. O sürecin ilk adımları atıldı ve üç dev şirketin uçuşları durduruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir