Powerball'da 1.765 milyar dolarlık ikramiyeyi kazanan Theodorus Struck Kaliforniya'da açıklandı

Golden State Milyarderi!

Powerball'un 1.765 milyar dolar değerindeki ikinci en büyük ikramiye ödülünün kazananı, hayat değiştiren çekilişten beş ay sonra Cuma günü açıklandı.

Theodorus Struck, 11 Ekim çekilişi için Kaliforniya Frazier Park'taki marketten milyar dolarlık bileti satın alan grubun temsilcisi seçildi. Kaliforniya Lotosu açıklandı.

Yeni basılan milyonerin, mağazadan sadece 500 metre uzakta yaşayan, yaklaşık 3.000 nüfuslu dağ kasabasında yaşayan 65 yaşında bir adam olduğu belirtildi. KGET'e göre.

Struck'un komşusu Mary Dryer mağazaya “Torunlarına tapıyor” dedi. “Etrafta olmak gerçekten çok hoş. Dün şunu yazdığını fark ettim: İzinsiz girilmez.

1.765 milyar dolarlık bilet Ekim 2023'te Kaliforniya Frazier Park'taki Midway Market & Liquor'da satıldı. Facebook / Midway Pazarı ve Bira Fabrikası

Duyuru sırasında Struig'in nerede olduğu bilinmiyordu ve bazı komşuları ve komşuları bilselerdi bunu paylaşmazlardı.

Mağazada Rick Kotnick gülerek “Bilseydim sana söylemezdim” dedi ve ikilinin sık sık balık tutmaktan bahsettiğini ekledi.

Devasa başarılı ekibin kaç kişinin parçası olduğu açıklanmadı.

Grup, 29 yıl boyunca 30 ödemede 1.765 milyar dolar ödemeyi ya da 774.1 milyon dolarlık tek seferlik nakit ödemeyi tercih edebiliyor.

Nidal “Andy” Khalil, mağazasının 1,765 milyar dolarlık bilet satmasının ardından 12 Ekim 2023'te Midway Market & Liquor'un önünde gazetecilere konuşuyor. Erişim noktası
Midway Market'in ortak sahiplerinin oğulları Jonathan ve Chris Khalil, 12 Ekim 2023'te piyango görevlilerinin kendilerine sunduğu tören çekiyle poz veriyor. Erişim noktası

Golden State'de kazananın tam adı ve şanslı biletini satan işletmenin adı ve yeri açıklanmalıdır.

Kazanan numaralar 22, 24, 40, 52, 64 ve kırmızı Powerball ise 10'dur.

Powerball Büyük Ödülünü kazanma ihtimali 292.201.338'de astronomik bir orandır.

1.765 milyar dolarlık tarihi ödül, üç aylık tarihi ikramiye koşusu sırasında komisyon ve ikramiye olarak 18 milyon dolar kazandıran Powerball kuru büyüsünün 36. çekilişinde geldi.

Çekilişe göre, “Kaliforniya Piyango devlet okullarının ek 119,5 milyon dolar toplamasına izin verdi”.

California Piyango Direktörü Harjinder K., “Bunun gibi büyük kazançları duyurmak, tüm oyuncularımıza umut veriyor ve sıranın kendilerinin olduğunu hayal etme şansı veriyor” dedi. Shergill Sima dedi.

READ  CANLI VİDEO: İniş aracının Vulkan roketinin aya ilk fırlatılışını göndermesini izleyin

“Ayrıca bize, Kaliforniya'da kamu eğitimi için ek, tamamlayıcı finansman yaratma yönündeki muhteşem çalışmalarımıza dikkat çekme fırsatı da veriyor. Böylece eyaletteki her yaştan öğrenci, bu eğlenceli oyunları satan oyuncularımız ve perakende ortaklarımız sayesinde kazanıyor. ve Lottery'deki çalışkan personel.” Hepimiz için heyecan verici bir gün!”

Los Angeles'ın 75 mil kuzeyinde, Kern County'de bulunan aile işletmesi Midway Market, kazanan bileti satan mağaza olarak 1 milyon dolar aldı.

O zamanlar çalışanlar, tarihi ikramiyeyi kazanan kişinin, sık sık piyango oynayan bir mağazanın müdavimi olduğuna inanıyordu. KCAL

Sahibi Nidal “Andy” Khalil Ekim ayında The Post'a “İlk başta inanmadım. Sanırım bu Frazier Park'ta şimdiye kadar meydana gelen en büyük şey olacak” dedi. “Sanırım düzenli müşterilerimden biri, çünkü her gün bilet alan bazı insanlarımız var.”

1,765 milyar dolarlık kazanç, Edwin Castro'nun Kasım 2022'deki tarihi 2,04 milyar dolarlık kazancının 28 milyon dolar gerisinde kalıyor.

Castro, Milli Piyango'nun en büyük ikramiyesinin sahibi olarak ilan edildi ve o zamandan bu yana, aralarında yeşil, vintage model Porsche'nin de bulunduğu çok sayıda araç satın alarak etkileyici emlak portföyüne yenilerini ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir