Powerball sorunu Cumartesi günkü kazanan sayı çekilişini geciktirdi

oynamak

Yetkililer, Cumartesi gecesi 1,30 milyar dolarlık Powerball ikramiyesi için yapılan çekilişin, gerekli “çekiliş öncesi prosedürlerin” tamamlanmaması nedeniyle ertelendiğini söyledi.

Piyango, oyunculara biletlerini asmalarını tavsiye eden bir bildiri yayınladı.

Çekiliş açıklamasında, doğrulama prosedürleri tamamlandıktan sonra numaraların çekileceği ve çevrimiçi olarak yayınlanacağı belirtildi.

Açıklamada, “Powerball oyununun kuralları gereği, ülke genelinde satılan her biletin, kazanan numaralar çekilmeden önce iki farklı bilgisayar sisteminden doğrulanması gerekiyor.” denildi. “Bu, Powerball çekilişi için satılan her biletin sayılmasını ve eşit kazanma şansına sahip olmasını sağlamak için yapılıyor. Bu gece, ön çekiliş sürecini tamamlamak için ek süre gerektiren bir yetki alanımız var.”

Powerball'un gecikmesinden 'katılımcı piyango' sorumlu tutuldu

Powerball'un web sitesinde yayınlanan bir açıklamada, ön çekiliş prosedürlerini tamamlamak için çok fazla zaman gerektiren “katılımcı bir piyango” olduğu iddia edildi. Açıklamada, prosedürlerin “Powerball sporunun bütünlüğünü ve güvenliğini korumak” amacıyla yürürlüğe konulduğu belirtildi.

Oyuncuların biletlerini saklamaları tavsiye edildi.

Powerball'dan yapılan açıklamada, çekilişin canlı olarak yayınlanacağı ve kazanan sayıların Powerball web sitesi ve YouTube kanalında yayınlanacağı belirtildi.

Açıklamada, “Lütfen Cumartesi günkü Powerball çekilişi için biletlerinizi saklayın” denildi. “Gerekli ön kura işlemleri tamamlandıktan sonra Powerball çekilişi, piyango güvenlik görevlileri ve bağımsız denetçilerin gözetiminde gerçekleştirilecek.”

Kazanan Powerball numaraları ne zaman çekiliyor?

Herhangi bir zaman çizelgesi verilmemektedir.

Açıklamada, kura çekiminin ancak ön kura işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacağı belirtildi.

Çok Eyaletli Piyango Birliği Cumartesi gecesi bir tahminde bulunamadı.

Bu gelişmekte olan bir hikaye, güncellemeleri kontrol edin.

READ  Mary Poppins'in söz yazarı Richard Sherman 95 yaşında hayatını kaybetti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir