Xi Jinping’den Carrie Lam’a tam destek

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Hong Kong Özel İdare Bölgesi Baş Yöneticisi Carrie Lam’a tam destek verdiklerini açıkladı


Çin’in Hong Kong Özel İdare Bölgesi’ndeki Pekin karşıtı gösteriler 22’nci haftasında sürüyor. Geçtiğimiz hafta Pekin hükümetinin, Hong Kong Bölgesi Baş Yöneticisi Carrie Lam’ı görevden alacağı iddiaları basına yansımıştı. Ancak Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ise bu iddiaları yalanlayan açıklamalarda bulundu.

‘GÜVENİM YÜKSEK’

Çin devlet haber ajansı Xinhua’daki bilgilere göre Çin lideri Xi Jinping ile Carrie Lam, Şanghay’da bu yıl ikincisi düzenlenen China International Import Expo’da bir araya geldi. Çin Devlet Başkanı’nın görüşme sırasında Carrie Lam’a güveninin en yüksek seviyede olduğunu ve Carrie Lam ile ekibinin yaptıklarını tamamen onayladığını söylediği aktarıldı.

 

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Influenza yüzünden hangi ülke ABD ile sınırlarını kapattı

Çin basınında son günlerde koronavirüs isyanı arttı. Ülkelerinin virüsle mücadelede büyük bir özveri sergilediğini belirten Çin basını Batı’nın taraflı tutumunu ise eleştiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir