Xi Jinping’den Carrie Lam’a tam destek

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Hong Kong Özel İdare Bölgesi Baş Yöneticisi Carrie Lam’a tam destek verdiklerini açıkladı


Çin’in Hong Kong Özel İdare Bölgesi’ndeki Pekin karşıtı gösteriler 22’nci haftasında sürüyor. Geçtiğimiz hafta Pekin hükümetinin, Hong Kong Bölgesi Baş Yöneticisi Carrie Lam’ı görevden alacağı iddiaları basına yansımıştı. Ancak Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ise bu iddiaları yalanlayan açıklamalarda bulundu.

‘GÜVENİM YÜKSEK’

Çin devlet haber ajansı Xinhua’daki bilgilere göre Çin lideri Xi Jinping ile Carrie Lam, Şanghay’da bu yıl ikincisi düzenlenen China International Import Expo’da bir araya geldi. Çin Devlet Başkanı’nın görüşme sırasında Carrie Lam’a güveninin en yüksek seviyede olduğunu ve Carrie Lam ile ekibinin yaptıklarını tamamen onayladığını söylediği aktarıldı.

 

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Hindistan ve Çin’in Maldivler savaşı

Çin ve Hindistan arasında sular durulmuş gibi gözükse de çekişme derinden devam ediyor. Hint Okyanusu’ndaki turkuaz deniziyle bilinen Maldivler üzerinde güç savaşı başladı. Hindistan, Maldivlere 100 milyon doları hibe olmak üzere 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir