Ulusal günde Hong Kong sokakları savaş alanına döndü

Çin’de gerçekleştirilen ulusal gün kutlamalarını sebebiyle Hong Kong sokaklarında güvenlik önlemleri artarken, protestocular ortalığı savaş alanına çevirdi. Hong Kong polisi, bir göstericinin omuzundan vurulduğunu söyledi


Polis ile protestocular arasında kedi ile fare kovalamacasına dönen Hong Kong protestoları, ulusal günde de damgasını vurdu. Hong Kong’daki devlet dairelerine ev sahipliği yapan Admiralty bögesindeki protestolara karşılık veren Hong Kong polisi, göz yaşartıcı gaz ve tazyikli su kullandı. Maskeler takarak sokaklarda tansiyonu yükselten binlerce gösterici, protestoları yeni bölgelere taşımış oldu.

BİR GÖSTERİCİ VURULDU

Dört ay boyunca süren protestolarda tansiyon sık sık yükselirken, ilk defa bir kişi vuruldu. Polisin yaptığı açıklamaya göre, 18 yaşındaki bir gencin omzundan vurulduğu ifade edildi. İsyancı gurubun polislere saldırdığını ve memurların hayatını tehlikeye attığını belirten polis memurları, saldırgana ateş ettiklerini itiraf etti. Bunun yanı sıra polis, 31 kişinin de yaralandığını açıkladı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Koronavirüs ticaret anlaşmasını da baltalayacak

Virüs ABD-Çin ilişkilerini zedelemeye doğru gidiyor. İki ülkenin de ekonomilerindeki zarar nedeniyle ateşkes sonrası ikinci faz görüşmelere geçmeyebileceği belirtiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir