İtalya’da 60 milyon kişi karantinada: Düğün ve cenazeler iptal

Çin dışında Kovid-19’un en kötü etkileri ülke olan İtalya’da 60 milyon kişi karantina altında. İşte İtalya’da alınan önlemler


İtalya’da toplam vaka 9 bin 172. Ölenlerin sayısı 463 oldu. Ölenlerin yaş ortalaması 82. Ülkede 60 milyon kişi karantinada. Okullar kapalı. Toplu etkinlikler yasak. Maçlar iptal. Sinema, tiyatro, eğlence mekanları kapalı. Dini törenler iptal. Düğün-cenaze ertelenecek. Karantina 3 Nisan’a kadar sürecek.

25 ÜLKEYE SIÇRADI

Seyahatler özel izinle olacak. İzinsiz çıkanlara 3 ay hapis. Dükkanlar açık. Alışverişte insanlar arasında 1’er metre mesafe olacak. AVM’ler kapalı.  Toplu taşımalar açık. Ancak herkese değil. İtalya’dan şimdiye kadar 25’ten fazla ülkeye virüs sıçradı.

ÇİN’İ ANDIRAN GÖRÜNTÜLER

İtalya’da polisler “Lütfen evinizde kalın. Dışarıya sadece ilaç almaya ya da doktora gitmek için çıkın. Maske kuralını unutmayın” anonsu yapıyor…

Çin dışındaki en çok görülen vakalar:

-İtalya: 9,172
-Güney Kore: 7,513
-İran: 7161
-Fransa 1,412
-İspanya 1,204

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Çin Ulusal Halk Kongresi’nde gündem Hong Kong

Kovid-19 nedeniyle 2 ay ertelenen Çin Ulusal Halk Kongresi, bugün başladı. Gündemde ise Hong Kong Güvenlik yasası var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir