Hong Kong’lu milyarderden 128 milyon $ bağış

Hong Kong’da artarak devam eden protestolar ekonomiye ciddi yaralar aldırdı. Ünlü Hong Konglu milyarder Li Ka-shing de ekonomideki hasarı azaltmak için tam 128 milyon dolar bağış yaptı 


Protestoların hız kesmeden devam ettiği Hong Kong’da ekonomi ciddi yaralar alıyor. Milyarder Li Ka-shing de ekonominin üzerindeki baskıyı azaltmak için tam 128 milyon dolarlık bağış yaptı. Ünlü Milyarder Li Ka-shing Hong Kong’daki protestoların kentin ekonomisini sarsması nedeniyle küçük ve orta ölçekli işletmelerde ‘baskıyı hafifletmek’ için 128 milyon dolar (1 milyar Hong Kong doları) bağış yapacak. Hong Kong’un en zengin adamı Li Ka Shing’in Vakfı, bağışın “küresel ekonomik yavaşlama ve Hong Kong’un yerel ekonomisinin karşılaştığı eşi benzeri görülmemiş zorluklara bir cevap” olduğunu açıkladı. 

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Li Ka-shing, kuruluşunun Hong Kong hükümetinin yerel işletmeler için 2 milyar dolarlık destek paketi ile birlikte çalışarak “öncülük edeceğini” belirtti. Açıklamada “Her kesimden, birlikte çalışarak, beyin fırtınası yaparak çözüm bulacağız. Yorumları memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Hindistan ve Çin’in Maldivler savaşı

Çin ve Hindistan arasında sular durulmuş gibi gözükse de çekişme derinden devam ediyor. Hint Okyanusu’ndaki turkuaz deniziyle bilinen Maldivler üzerinde güç savaşı başladı. Hindistan, Maldivlere 100 milyon doları hibe olmak üzere 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir