Hong Kong geri adım attı

13 hafta boyunca süren Hong Kong protestolarına karşın hükümetten geri adım bugün geliyor. Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi Carrie Lam’in suçluların iadesini kolaylaştıran yasa tasarısını geri çekmesi bekleniyor


Hong Kong’daki protestoların 3 aydır aralıksız devam etmesinin ardından hükümet tarafının bugün geri adım atması bekleniyor. Hong Kong gazetesi olan South Chine Morning Post’un yaptığı habere göre, suçluların iadesini kolaylaştıran yasa tasarısının bugün yapılan bir açıklama ile geri çekileceği belirtildi. Haber henüz resmi bir kaynağa dayandırılmazken, öğleden sonra Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi Carrie Lam’in açıklama yapacağı vurgulandı.

DAHA ÖNCE DE GERİ ADIM ATILMIŞTI

Protestoların ilk başlamasının ardından 6 gün sonra da benzer bir durum yaşanmıştı. Carrie Lam, basın mensuplarının karşısına geçerek yasa tasarısının askıya alındığını ve tasarıyla ilgili yapılacak olan görüşmelerin de iptal edildiğini açıklamıştı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Hindistan ve Çin’in Maldivler savaşı

Çin ve Hindistan arasında sular durulmuş gibi gözükse de çekişme derinden devam ediyor. Hint Okyanusu’ndaki turkuaz deniziyle bilinen Maldivler üzerinde güç savaşı başladı. Hindistan, Maldivlere 100 milyon doları hibe olmak üzere 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir