Çin en önemli toplantıyı erteliyor

Çin’de yılın en büyük kongresi olan Ulusal Halk Kongresi, koronavirüs nedeniyle ertelenecek. İki aydır süren salgın ve karantina nedeniyle bazı yetkililerin katılamaması nedeniyle erteleme yapılacak


Çin’den dün ilginç bir açıklama geldi. Yılın en büyük siyasi toplantısı olan mart ayındaki Yıllık Kongre’nin ertelenebileceği söylendi. Çünkü ordu, 2 aydır süren bir virüs salgını yüzünden en fazla darbe alan şehirlere yüzlerce sağlık çalışanı ve ekstra malzeme gönderdi. Ulusal Halk Kongresi daimi komitesinin, insanların yaşamlarına, güvenliğine ve sağlığına öncelik vermesi için toplantıyı ertelemenin gerekli olduğuna inandığı da belirtiliyor.

KATILIMCILAR ÖNEMLİ GÖREVLERDE

3 bin temsilcinin üçte birinin salgınla mücadelenin ön cephesinde çalışan önemli liderlik rolleri olan il ve belediye düzeyinde kadrolar olduğu vurgulandı. Komite, erteleme konusunda daha fazla müzakere etmek için 24 Şubat’ta toplanacak.  Sağlık otoriteleri 2.048 yeni virüs vakası ve 105 ölüm daha bildirdi. Pazartesi günkü rakamlara göre, başka bir 10.844 kişi yeni koronavirüs’ten kurtuldu ve hastanelerden taburcu edildi. Ölüm sayısı ise bin 770.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Hindistan ve Çin’in Maldivler savaşı

Çin ve Hindistan arasında sular durulmuş gibi gözükse de çekişme derinden devam ediyor. Hint Okyanusu’ndaki turkuaz deniziyle bilinen Maldivler üzerinde güç savaşı başladı. Hindistan, Maldivlere 100 milyon doları hibe olmak üzere 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir