Beyaz Kitap: Güçlü liderlik olmazsa parçalanırız

Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 70’inci yılı kapsamında hükümetten Beyaz Kitap yayımlandı ve ‘güçlü önderliğe vurgu yapıldı


Çin Halk Cumhuriyeti’nin 1 Ekim’de gerçekleştirilecek olan 70’inci yıl kutlamaları öncesinde Pekin hükümeti White Paper / Beyaz Kitap yayınladı. Hükümetten belirli aralıklarla yayımlanan Beyaz Kitap’ta siyasi mesajlar yer aldı.

DÜNYA İÇİN FELAKET OLUR

Bugün yayımlanan mesajlarda ‘güçlü liderliğe’ vurgu yapıldı. 70 yılda yakalanan başarıların ve kalkınmanın arkasında bu güçlü liderliğin olduğuna vurgu yapılan açıklamada “Çin büyük bir ülke. Karmaşık ulusal koşullara sahip. Ayrıca yönetimsel zorlukları mevcut. Birlik ve güçlü liderlik gücü olmadan Çin’in parçalanır ve bu dünya için felaket olur” denildi.

 

YAZAR: Bilal Akpınar

Osmangazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Bilal Akpınar, uzun yıllar gazetecilik yaptıktan sonra 51 yaşında emekliye ayrılmıştır. Çin Haber'de köşe yazarlığı ve Çin siyasetine dair içerik üretiyor.

Ayrıca Kontrol Et

Hindistan ve Çin’in Maldivler savaşı

Çin ve Hindistan arasında sular durulmuş gibi gözükse de çekişme derinden devam ediyor. Hint Okyanusu’ndaki turkuaz deniziyle bilinen Maldivler üzerinde güç savaşı başladı. Hindistan, Maldivlere 100 milyon doları hibe olmak üzere 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir