ABD’li General: Çin uzaya donanma kuruyor

Eylül ayında ABD Hava Kuvvetleri’nden emekli olan Korgeneral Steven L. Kwast Çin’in uzaya donanma kurduğunu ileri sürdü. Korgeneral Kwast ayrıca, dünyanın herhangi bir yerine bir kişiyi bir saat içinde gönderme teknolojisinin var olduğunu iddia etti


Emekli General L. Kwast, Çin’in Ay’daki kaynakları kullanmak için uzayda bir donanma inşa ettiğini, dünya üzerinde eşi benzeri görülmemiş birçok teknolojiye sahip olduğunu, ABD’nin acilen uzaydaki etkinliğini arttırması gerektiğini belirtti. İlgi çeken bir diğer konu ise Çin’in dünyanın herhangi bir yerindeki insanı bir saat içinde istediği noktaya taşıyabileceği teknolojiye sahip iddiaları oldu.

UZAY SAVAŞLARI YAKIN

Kwast’a göre Çin’in uzayda inşa ettiği donanma devasa teknolojiler ile donatılıyor. Çin’in elindeki kaynaklar olası bir savaş durumunda ABD’nin elindeki savaş gemileri ve destroyerlere karşı oldukça üstün ve ABD’nin bir an önce önlem alması gerekiyor.

ABD BU TEKNOLOJİYE ULAŞABİLECEK GÜÇTE

Çin’in ürettiği teknolojinin ABD’nin yapabileceği düzeyde olduğunu söyleyen Kwast, ‘’Çin’in şuan uzayda bir hakimiyeti var ancak ABD hızlı hareket ederse bunu tersine çevirir.’’ şeklinde konuştu. ABD Uzay Gücü’nün kurulması adına Başkan Donald Trump’a çağrıda bulunan emekli general, Çin’in uzay savaşındaki gelişmelerine karşı bir departman oluşturulması gerektiğini söyledi.

UZAY GÜCÜNÜN BAŞKANI KWAST

Eylül ayındaki emeklilik sürecinden önce de uzay meseleleri hakkında konuşan ve kendine destekçiler bulan Kwast’ın yeni ABD Uzay Gücü’nün başkanlığına geçmesi için kulisler yapılıyor. Bazılarına göre yarattığı tüm spekülasyonlar bu amaç için. Ordudan bu sebeple erken ayrıldığını iddia edenler de var.

YAZAR: Eren Yılmaz

Eren Yılmaz, Uluslararası İlişkiler eğitiminin ardından 8 yıl boyunca çeşitli ulusal gazetelerde Dış Haberler Muhabirliği ve Editörlüğü yaptı. 2 yıl da internet sektöründe çalıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Hindistan ve Çin’in Maldivler savaşı

Çin ve Hindistan arasında sular durulmuş gibi gözükse de çekişme derinden devam ediyor. Hint Okyanusu’ndaki turkuaz deniziyle bilinen Maldivler üzerinde güç savaşı başladı. Hindistan, Maldivlere 100 milyon doları hibe olmak üzere 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir