90 bin kişilik prova

Her yıl olduğu gibi bu yılda 1 Ekim’de kutlanacak olan 70’inci Çin Kuruluş Yıldönümü’nün ilk provası yapıldı. Provaya yaklaşık olarak 90 bin kişi katıldı.


Bu sene 70’incisi kutlanacak olan Çin Kuruluş Yıldönümü için hazırlıklar başladı. 1 Ekim’deki organizasyon için ilk provasını gerçekleştiren ülke, Tiananmen Meydanı’nda 24 saat boyunca hummalı bir çalışma gerçekleştirdi. 90 bin kişi katıldığı prova sorunsuz bir şekilde sona erdi. Pekin belediye yetkilileri, yerel halkın prova sırası boyunca anlayışı ve desteğini takdir ettiklerini belirtti.

6 FARKLI ORGANİZASYON TEST EDİLDİ

70. yıldönümü kutlamaları kapsamında 6 farklı organizasyonun provası yapıldı. Bunlardan bazıları olan büyük bir askeri geçit töreni, kalabalık kitle gösterisi ve performansları, havai fişek gösterisinin yerinde test edilmesi gibi alanlarda yoğun mesailerle testler yapıldı.

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Hindistan ve Çin’in Maldivler savaşı

Çin ve Hindistan arasında sular durulmuş gibi gözükse de çekişme derinden devam ediyor. Hint Okyanusu’ndaki turkuaz deniziyle bilinen Maldivler üzerinde güç savaşı başladı. Hindistan, Maldivlere 100 milyon doları hibe olmak üzere 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir