Çin ordusunda 15 bin asker kutlamalar için hazır

1 Ekim’de kuruluşunun 70. yıldönümünü kutlayacak Çin, geçit töreni için 15 bin askeri devreye soktu. Çin ordusunun Tiananmen Meydanı’nda gerçekleştireceği geçit töreni, yaklaşık olarak 80 dakika sürecek


Çin Hükümeti 1 Ekim tarihinde 70’inci yıldönümü kutlamaları için hazırlıklarına tam gaz devam ederken, kutlamalarda yer alacak olan askeri geçit töreni için toplamda 15 bin askeri personel gösteri sergileyecek. Yetkililer, gerçekleştirilecek olan bu askeri geçit töreninin bu zamana kadarki yapılmış en büyük tören olacağını belirtti.

59 BİRLİK YER ALACAK

Toplamda iki kısımdan oluşacak olan geçit töreninde, 59 birlik, 160’tan fazla uçak ve 580 parça askeri ekipman yer alacak. Törenin ilk bölümünde birlikler Chang’an Bulvarı boyunca yürüyecek. İkinci kısımda askerler Tiananmen Meydanı’nda uçuş ve silah gösterileri yapılacak. Bu iki kısımlık geçit töreni yaklaşık olarak 80 dakika boyunca devam edecek.

 

YAZAR: Caner Yılmaz

Türkiye'nin en saygın medya kuruluşlarında 2001 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunan Caner Yılmaz, ekonomi ve finans başta olmak üzere bir çok konuda uzmanlaşmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Hindistan ve Çin’in Maldivler savaşı

Çin ve Hindistan arasında sular durulmuş gibi gözükse de çekişme derinden devam ediyor. Hint Okyanusu’ndaki turkuaz deniziyle bilinen Maldivler üzerinde güç savaşı başladı. Hindistan, Maldivlere 100 milyon doları hibe olmak üzere 500 milyon dolarlık yatırım yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir