Polis, YMCA saldırısı sırasında bir adamın hayatını kurtardığı için eski NFL WR Braylon Edwards'a itibar ediyor

Farmington Hills Polis Şefi Jeff King, eski NFL oyuncusu Braylon Edwards'ın Cuma günü Detroit YMCA'da soyunma odasında 80 yaşındaki bir adama yönelik iddia edilen saldırıyı durdurmak için müdahale ettiğini söyledi.

King, yaptığı açıklamada, “Kurbanın ciddi yaralanmalarının da gösterdiği gibi, Bay Braylon Edwards'ın müdahalesinin kurbanın hayatını kurtarmada etkili olduğu açıktır.” dedi. “Bu korkunç bir olay, ancak Bay Edwards'ın özverili çabaları topluluğumuzun en iyisidir.”

Olay, 20 yaşındaki bir adam ile Malik Ali Smith olarak tanımlanan 80 yaşındaki bir adam arasındaki sözlü alışverişin fiziksel kavgaya dönüşmesi ve 80 yaşındaki adamın durumunun kritik ancak stabil kalmasıyla meydana geldi. Polis, yerel bir hastanede olduğunu söyledi.

Smith spor salonundan kaçtı ve tutuklandı. Pazartesi günü yetkililer Smith'i cinayet kastıyla saldırı ile suçladı; bu da en fazla ömür boyu hapis cezası gerektiren bir cezaydı. Kendisine 250.000 dolarlık nakit tahvil verildi ve şu anda Michigan'daki Oakland İlçe Hapishanesinde tutuluyor.

Smith'in avukatı Christopher Quinn II, The Detroit News'e “Müvekkilim şiddet yanlısı biri olarak gösteriliyor ama durum böyle değil” dedi. “O genç bir adam ve geçmişinde akıl sağlığı sorunları var.”

41 yaşındaki Edwards, Detroit istasyonuna şunları söyledi: WDIV Soyunma odasına girdi ve birisinin çok yüksek sesle müzik çaldığına dair bir tartışma duydu.

Edwards, “Dikkat etmiyorum, bu beni ilgilendirmez” dedi. “Gürültü artıyor ve sonra bir takım itişme ve itişmeler duyuyorsunuz – kavganın nasıl bir şey olduğunu bilirsiniz – bazı kavga sesleri duymaya başlıyorsunuz ve bazı yumruklar duymaya başlıyorsunuz. Gürültü, beni uyandıran şey bu. Geriye bakmamı sağlayan da buydu. .

Edwards, “Saldırganın kurbanın kafasının arkasını yakaladığını ve tezgahın üzerine düşüreceğini gördüm” dedi. Edwards daha sonra “(genç olanı) yakaladığını ve onu bastırdığını” söyledi.

READ  Meclisin hükümetin kapatılması anlaşmasını oylaması ve son tarihin ertelenmesi bekleniyor

Edwards ilk başta yaşlı adamın hayatını kurtarmış olabileceğini bilmediğini söyledi.

Edwards, “Senin yaptığın bu,” dedi. “İnsanlar spor yapıyor, iyi vakit geçiriyor, 80 yaşına kadar yaşıyor ve bir şeyin hayatlarını sona erdirmesini beklemiyorlar.”

Oakland İlçe Savcısı Karen MacDonald yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu vahşi ve anlamsız bir saldırıydı. Olaya müdahale eden tanığı takdir ediyorum ve bu kurban için adalet arayacağız.

Michigan'da bir üniversite yıldızı olan Edwards, 2005 draftında Cleveland Browns tarafından ilk turda seçildi. NFL'de New York Jets, San Francisco 49ers ve Seattle Seahawks'ta oynayarak sekiz sezon geçirdi. Kariyeri boyunca 5.522 yarda ve 40 gol için 359 yakalama derledi.

(Fotoğraf: Jeff Zelevansky/Getty Images)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir