Pistonlu Darbe Kurşunu Vs. Celtics üst üste 28. yenilgisini alarak NBA tarihindeki en uzun galibiyet serisine ulaştı

Neredeyse bir filme yakışan bir an oldu.

Üst üste 27 maç kaybeden NBA'in en kötü takımı, NBA'in en iyi takımıyla, tüm sezon boyunca kaybetmediği kendi sahasında karşılaşıyor ve hem mecazi hem de gerçek anlamda ejderhayı katletiyor.

Çağlar boyu ilham veren bir film olacaktı.

Bunun yerine, NBA'in en kötü takımı olan Detroit, kendisini başka bir korku filminin içinde buldu, ama bu seferkinde hastalıklı bir değişim vardı.

Pistons, Perşembe gecesi Celtics'e 128-122 yenildi. Takım şu anda 28 ile NBA tarihindeki (iki sezon boyunca) en uzun yenilgi serisine sahip oldu. Detroit ilk 24 dakikada özellikle farklı bir şey yapmadı. Kate Cunningham şutları attı, savunma iyiydi ve Pistons yine de topu çok fazla ters çevirdi. Ancak Boston, topu 10 kez çevirerek yüzde 39 sahadan ve yüzde 17 üçlük isabetiyle oynadı. Uzun zamandır ilk kez bir rakip takım Detroit'e karşı kötü şut attığını hissetti.

Daha derine git

Pistons buraya nasıl geldi? Peki bundan sonra nereye gidecekler?

Celtics üçüncü çeyreği beraberlikle tamamladığında, bu bir ileri geri mücadeleye dönüştü. Pistons, dördüncü çeyreğin sonlarında kısa bir süreliğine altı sayı geriledi, ancak sezonun büyük bölümünde olduğu gibi kritik anlarda çöküşü önlemek için oyunun sonlarında biraz soğukkanlılık gösterdi.

Detroit'in dördüncü çeyreğin bitimine saniyeler kala liderliği ele geçirmek için birçok şansı vardı, ancak her ikisi de kariyerlerinde yüzde 38'den daha iyi şut atan Bojan Bogdanovic ve Alec Burks birkaç açık bakışı kaçırdılar.

Celtics, Bogdanovic'in Cunningham'ın kaçırdığı üç sayı girişimini telafi etmesiyle 4.8 saniye kala iki sayılık öne geçti. Tatum, kural sonunda uzatmaya yol açan bir şutu kaçırdı.

Uzatma periyodunda Boston, daha önce agresif oynayan, şut atan ve hatasız oynayan bir takım gibi göründü. Pistons saha içinden yüzde 40'ın altında şut attı ve 3'te 6'ya 1'lik skorla oynadı.

Detroit Cumartesi günü evinde Toronto Raptors ile karşılaşacak ve 29. mağlubiyetten kaçınmaya çalışıyor.

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Brian Fluhardy/Getty Images)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir