Pazar Gecesi Futbolu: Packers, Vikings'i 33-10 yenerken Jordan Love üç tank avcısı fırlatıyor

Seahawks'ın Pazar günü erken saatlerde Steelers'a yenilmesinin ardından Packers ve Vikings, 17. Hafta karşılaşmalarına giriyor ve sezon sonrası için kendi sonlarını kilitliyor.

Packers, Sunday Night Football'da Minnesota'yı 33-10 yenerek bu durumdan tam anlamıyla yararlandı.

Green Bay iyi başladı ve ilk çeyreğin ortasında Love'ın Jayden Reed ile 33 yarda touchdown'da bağlantı kurmasıyla 10-0 öne geçti. Love daha sonra ikinci çeyrekte 2 yarda koşusu yaptı ve Reid'e 25 yarda daha gol atarak ilk yarıda 23-3 öne geçti.

Oyun kurucu pozisyonu dışında top koruması arayan Vikings baş antrenörü Kevin O'Connell, Nick Mullens'ın yerine Jaron Hall'a döndü. Ancak Hall ilk yarıda etkisizdi, Reed'in ilk touchdown'una yol açan bir müdahale yaptı ve Reed'in ikinci skoruna yol açan bir çuvaldı.

Nick Mullens, ikinci yarıda Hall'un yerini aldı ancak üçüncü çeyrekte topu sayı alanına sokamadı. Packers, Love Bo Melton'un 9 yarda golü atarak skoru 30-3 yaptığı 13 maçlık 91 yardlık bir sürüşle karşılık verdi.

Vikingler, Green Bay'deki muff degajının ardından 7'de ilk ve golü sağladıktan sonra gol attı. Ancak Anders Karlsson final skoru için 37 yardlık bir gol attı ve Green Bay 23 farkla kazandı.

Love, üç gol ve hızlı bir touchdown ile 256 yarda boyunca 24-33'ü bitirdi. Sean Clifford oyunun sonlarına doğru geldi ve Melton'a paslarından birini 37 yarda üçüncü sayıyla tamamladı.

Aaron Jones, 120 yarda boyunca 20 atışla başı çekti. AJ Dillon, 27 yarda boyunca yedi atış yaptı ve oyundan bir acıyla ayrıldı. Reid, göğüs yaralanmasıyla oyundan çıkmadan önce iki tank avcısı ile 89 yarda boyunca altı yakalama yaptı. Melton tank avcısı ile 105 yarda boyunca altı pas yakaladı.

READ  Nick Saban neden emekli oldu? Koç Alabama'dan ayrılma kararını açıklıyor

Hall 67 yarda boyunca sadece 5/10'du. Mullens, 133 yarda boyunca 13/22'yi touchdown ve hiçbir seçim yapmadan tamamladı.

Justin Jefferson sakin bir gece geçirdi ve 59 yarda beş pas yakaladı.

Green Bay, 470 yarda ve 28 ilk düşüşle galip geldi. Kulüp üçüncü mağlubiyette 9/14'lük skorla mağlup oldu. Kulüp ayrıca 37:32 ile 22:28 arasında topa sahip olma süresinde de öndeydi.

Şimdi 8-8 olan Packers, 18. Haftada Bears'ı evinde yenmesi halinde play-off'a kalmayı garantileyecek. Bu maç saat 16.25'te CBS'de oynanacak.

7-9 Vikinglerin, Lions karşısında deplasmanda galibiyete ve play-off'lara kalabilmek için bol miktarda yardıma ihtiyacı olacak. Minnesota'nın Detroit'e karşı maçı Fox'ta saat 13.00'te oynanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir