Patrick Mahomes'in NFL'nin KEÇİSİ olarak Tom Brady'yi tahtından indirmesi için ne gerekecek? Soru düşündüğünden daha zor

Patrick Mahomes'in hedefinde Tom Brady var. Yoksa öyle mi? Kansas City Chiefs son beş sezonda dördüncü kez Final karşılaşması Mahomes ortada. iki kere NFL MVP üçüncü oynayacak Final karşılaşması Kariyeri onu meşru bir şekilde Brady'yi şimdiye kadarki en iyi oyuncu olarak tahttan indirme yoluna soktu NFL Gördüğüm.

sen ne zaman İlk altı sezonu karşılaştırın Brady ve Mahomes'in kariyerleri boyunca Chiefs QB, galibiyetlerde (normal sezon ve sezon sonrası), AFC şampiyonluğunda, pasör reytinginde ve TD-INT oranında lider oldu. Brady'nin şu anda Super Bowl şampiyonluklarında 3-2 önde olduğu tek yer olan Mahomes, Super Bowl LVII'de iki haftada San Francisco 49ers'ı yenerek berabere kalabilir.

Doğal olarak bu da Brady'yi yakalayıp yakalayamayacağı konusundaki tartışmayı alevlendiriyor. Tam zamanlı bir başlangıç ​​oyuncusu olarak ilk altı yılında neler başardığını gördüğümüz göz önüne alındığında menzilde olmak adil bir konuşma. Ancak bazı konuşan kafalar onun zaten dağın zirvesine ulaştığını söylüyorlar ki bu da kesinlikle erken. Bu sansasyonel başlangıca rağmen Mahomes'in hâlâ ne kadar ileri gitmesi gerektiğinin altını çizmeye değer.

Mahomes'in üçüncü Super Bowl şampiyonluğunu garantilemek için Chiefs'in Niners'ı yenmesi gerektiği varsayımıyla hareket edelim. Tebrikler, Brady'nin rekor olan yedi Lombardi Kupasını eşitlemenin yarısına ulaştınız.

Bu jokeyliği, tüm zamanların seviyesindeki kafa kafaya karşılaşmalarına nasıl dahil ederiz? Mahomes, Brady'nin yedisiyle eşleşse de, yaşlı devlet adamı, NFL'nin sunduğu en büyük etaplardan bazılarında ona karşı 2-0'lık bir play-off rekorunu elinde tutuyor: 2018 AFC Şampiyonası (Patriots'la) ve Super Bowl LV (Buccaneers'la).

Brady'nin Joe Montana'yı bu görevde gördüğü durumla ya da futbolun dışına çıkarak LeBron James'in Michael Jordan'a karşı başaracağı durumla aynı değil. Mahomes bir hayaletin peşinde değil. Tüm zamanların en iyileri, normal sezonda rastgele bir 4. Hafta karşılaşmasında birbirlerini geçtiler, ancak yap ya da öl, miras bırakan oyunlar oynadılar ve Brady seriyi silip süpürdü.

READ  Trump'ın yasal ücretlerinin ödenmesine yardımcı olmak için bir GoFundMe başlatıldı

Bunu akılda tutarak Mahomes, Brady'nin şampiyonluk toplamına ulaşamıyor. Bu play-off kayıplarını, özellikle de Super Bowl LV'deki kafa kafaya yenilgiyi telafi etmek için onu havaya uçurması gerekiyor.

Uzun yaşam, bu ölümsüzlük yarışında Brady'nin en büyük gücü olmuştur ve “The Code” unvanını elinden almaya çalışan Mahomes'in en büyük rakibi olabileceğini kanıtlayabilir. Brady toplam 23 sezon boyunca ve 45 yaşına gelene kadar oynadı. Mahomes 28 yaş sezonunu kapatıyor, bu da onun koşacak çok yeri olduğu anlamına geliyor, bu yüzden bu konuşmayı ilk etapta yapıyoruz.

Ancak Mahomes'in 40 yaş sezonuna çıkması için 12 sezona daha bakalım. Aşağıda, tam zamanlı bir başlangıç ​​oyuncusu olarak mevcut toplamlarını kariyer ortalamalarına ekledik (örneğin, Mahomes'in 2018-2023 arasındaki 5.036 pas ortalaması) ve 12 yıl içinde nerede biriktiğini görüyoruz.

Normal sezonda kafa kafaya

Geçen yarda

88.856

89.214

Golleri geçmek

687

649

tamamlamalar

7.462

7.753

başarılı

222

251

Mahomes'in sağlığı iyi kalırsa ve 40 yaş sezonunda oynarsa (bugünkü NFL'deki QB'ler göz önüne alındığında gerçekçi bir dönüm noktası), Brady'nin tüm zamanların normal sezon toplam puanına ulaşacak, ancak yine de bazı alanlarda yetersiz kalacak. Brady'nin lehine olan bu başa baş avantajla Mahomes, bu sayıları artırmak ve kendisini ayırmak için rakibini kopyalamak zorunda kalacak.

Göz testinden herkesin şimdiye kadar gördüğü en iyi oyun kurucunun kim olduğuna dair tercihi var. Bazıları Brady diyebilir, diğerleri Peyton Manning, Aaron Rodgers, Joe Montana, Roger Staubach ve hatta Mahomes diyebilir. Ancak özgeçmiş kendi adına konuşuyor ve şu anda tacı Brady'nin başına koyuyor. Mahomes sonunda oraya ulaşma yolunda ilerlerken, bazılarının düşündüğünden daha uzun bir yolu var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir