New York Başsavcısı, Trump Varlıklarına El Koymak İçin İlk Eylemi GerçekleştirdiCNN

New York başsavcılığı Westchester County'de mahkeme celbi sundu; bu, eyaletin Donald Trump'ın golf sahasına ve Manhattan'ın kuzeyindeki Seven Springs olarak bilinen özel mülküne el koymaya hazırlandığının ilk işareti.

Savcılar, kararları, Yargıç Arthur Engoron'un Trump, oğulları Donald Trump Jr. ve Eric Trump ve Trump Örgütü aleyhindeki 464 milyon dolarlık kararını resmen açıklamasından bir hafta sonra, 6 Mart'ta Westchester County'deki katip ofisinde yayınladı.

Mahkeme kararının verilmesi, borç verenin mülkü geri almak için attığı ilk adımdır. Bunu, varlıklara el konulması veya varlıklara el konulması ya da mahkemede başka adımların atılması gibi ek adımlar da takip edebilir.

Trump Tower, Trump Tower'daki çatı katı, 40 Wall Street, Central Park'ın bitişiğindeki oteli ve çok sayıda apartman da dahil olmak üzere Trump'ın New York City'deki mülkleri halihazırda yargılamaya tabi tutuldu.

Kararlar, Trump'ın Mar-a-Lago mülkünün ve Trump National Doral Golf Club and Resort'un bulunduğu Miami veya Palm Beach dahil olmak üzere Florida ilçelerinde veya Trump'ın Chicago'daki otelinin bulunduğu Illinois, Cook County'de uygulanmadı. Perşembe kayıtları CNN aracılığıyla.

Trump şu anda Kararın yerine getirilmesi için dört gün Veya temyiz mahkemesi daha küçük bir meblağın gönderilmesine izin verecek şekilde hareket ettirilebilir veya ödemeyi temyiz sonrasına erteleyebilir.

Johnny Milano/Washington Post/Getty Images

Bu Eylül 2020 fotoğrafı, Donald Trump'ın New York, Westchester County'deki Mount Kisco'daki Seven Springs Malikanesi'ni gösteriyor.

Ayrı bir gelişmede, Perşembe günü Trump'ın avukatları, New York başsavcılığının sunduğu bazı tavsiyeleri geri çevirdi. Borcunu nasıl ödeyebilir?.

Bu, Trump'ın kararın toplam tahvillerini tahsil etmek için birden fazla sigortacıya sahip olabileceği fikrini de içeriyor – Trump yine de yarım milyar dolar nakit veya rezerv yatırmak zorunda kalacağını söylüyor – sahip olmadığı para.

READ  Biden yönetimi, Navalny'nin ölümü ve Ukrayna'da devam eden savaş nedeniyle Rusya'yı hedef alan 500'den fazla hedefe yaptırım uyguladı.

Başvuruda Trump'ın hukuk ekibi, New York başsavcılığının iddialarına itiraz edemeyeceğini savundu.

Herhangi bir düzenleme yapılmazsa New York Başsavcısı Letitia James, varlıklara el koymaya çalışacağını söyledi.

Başsavcılık Çarşamba günü yaptığı açıklamada, büyük şirketlerin milyar dolarlık tahviller göndermesinin yaygın bir durum olduğunu ve Trump'ın gayrimenkulü mahkemeye vermesi gerektiğini öne sürdü.

“Tavsiye pratik değil ve mantıksız. Başsavcı, bu iddiayı desteklemek için New York içtihat hukukuna atıfta bulunmuyor. Ancak risk perspektifinden bakıldığında, Başsavcı'nın “mahkeme tarafından atanan bir memurun” “gayrimenkul tutması” önerisi Yargıtay'a eşdeğerdir.” zaten reçete edilmiş Trump'ın avukatları, sanıkların ticari faaliyetlerini denetlemek üzere mahkeme tarafından atanan bir gözlemcinin gerekli kılınmasını talep ederek, diye yazdı.

Trump'ın avukatları, mülkü yangın satışında satmak zorunda kalmaları halinde, temyizin bir kısmını kazanmaları halinde mülkün daha sonra geri alınamayacağı için telafisi mümkün olmayan yaralanmalara neden olacaklarını söyledi.

“Başsavcı ve Yüksek Mahkeme, kararın tamamının temyiz için rehin edilmesini talep ederek, makul olmayan, makul olmayan ve (federal ve New York Eyaleti Anayasalarına göre) anayasaya aykırı bir kefalet koşulu empoze etmeye çalıştı.” Yazdılar.

Trump, tahvilin elde edilmesindeki zorluklarla ilgili Perşembe günü sosyal medyada paylaşım yapmaya devam etti.

Trump, New Truth sosyal paylaşımında para yatırmanın “çok pahalı” olduğunu ve “tahvil şirketlerinin bu kadarını yapamayacağını” söyledi.

Perşembe, Engoran Trump, örgütü denetlemek için gözlemcinin rolünü genişletti Bu, Trump'ın emlak işinin iç mali uygulamalarının kapsamlı gözetimini de içeriyor.

Engoran, Trump Organizasyonuna, kararları örtbas etmek için menkul kıymet elde etme çabaları hakkında gözlemciye ayrıntılı bilgi vermesini emretti.

“Trump Organizasyonu, talep edilen veya gerekli olan mali açıklamalar da dahil olmak üzere kefalet teminatı sağlamaya yönelik herhangi bir girişim, bu tür taleplere yanıt olarak sağlanan her türlü bilgi ve bu tür menkul kıymetlerin güvenliğine ilişkin Trump Organizasyonu tarafından yapılan her türlü beyanı önceden Monitör'e bildirecektir. Yargıç, Sanıklardan herhangi biri ve kefalet Görevlerinin gerektirdiği herhangi bir Trump Örgütü tarafından verilen garantilerin” verilmesi emrini verdi.

READ  Materyali 'kasıtlı olarak sakladığına' dair kanıtlara rağmen, Biden'ın gizli belgelerini ele alması nedeniyle özel savcıyı suçlamayacak.

Engron, Trump'ların önümüzdeki ay içinde atması gereken bazı adımların zaman çizelgesini hazırladı; buna bir monitör olan emekli yargıç Barbara Jones'a günlük mali operasyonlara tam erişim hakkı verilmesi de dahil.

Hakim, iki ay içinde “komiserin, Trump Örgütü'nün iç kontrollerine ilişkin değerlendirmesini ayrıntılarıyla anlatan bir rapor sunması ve Trump Örgütü için uygun iç kontroller tavsiye etmesi emrini aldığını” söyledi.

Ayrıca Trump'lara, gözlemcinin tavsiyelerinin uygulanması emrini verebileceği yönünde bir bildirim de gönderdi.

Engoron ayrıca gözlemciye, Trump Örgütü'nün aylık banka ve komisyonculuk hesap özetlerinin kopyalarını saklama, 5 milyon doları aşan nakit transferlerini önceden bildirme, ticari kuruluşların kurulması veya feshedilmesi hakkında bilgi sağlama ve herhangi bir kredi finansmanına ilişkin önceden bildirimde bulunma yetkisi verdi. .

Bu hikaye ek güncellemelerle güncellendi.

CNN'den Kate Sullivan bu rapora katkıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir