New England'daki cesur ruhlar, büyük bir kar fırtınasının ardından dışarı çıkıyor

BOSTON (AP) – New England'daki cesur ruhlar, büyük bir fırtınanın bazı bölgelerde iki metreden fazla kar yağdırması, çok sayıda yol kazasına neden olması, elektrik hatlarının devre dışı kalması ve Kuzeydoğu'da yüz binlerce kişinin elektriksiz kalması nedeniyle Pazar günlerini izinli yaptı.

Eyaletin en büyük kamu hizmeti kuruluşu Central Maine Power, Cumartesi gecesi yol koşullarının elektriği yeniden sağlamaya çalışan ekipler için tehlikeli olduğunu söyledi ve şirketin odak noktasının gece boyunca acil durum çağrılarına yanıt vermek ve kesintiye uğrayan elektrik hatlarını güvenli hale getirmek olduğunu söyledi.

Pazar günü gündüz saatlerinde ekipler, geniş çaplı elektrik restorasyon çalışmalarına başlamak için hasarı değerlendirmeye ve temizlemeye başladı. Ajans, fırtınanın sert vurduğu bölgelerde birkaç gün sürecek çabaların beklendiğini söyledi.

Central Maine'den John Breed, “Cumartesi gecesi ağaçlarda, direklerde ve tellerde önemli hasar meydana geldi ve tahmin uzmanlarımız bugün hasarı değerlendiriyor, böylece müşterilerimize mümkün olduğu kadar hızlı ve güvenli bir şekilde elektriği geri vermeye başlayabiliriz” dedi. güç

Kuzeydoğudaki polis, araçların takla atması ve sürücülerin buzlu yol koşullarında mahsur kalması nedeniyle yüzlerce trafik kazası yaşandığını bildirdi.

Fırtına azaldıkça Maine'de yaklaşık 200.000 müşteri, New Hampshire'da ise 80.000 veya daha fazla müşteri elektriksiz kaldı.

Breed, fırtına öncesinde şirketin hizmet bölgesinde 150 mürettebatın hazır durumda olduğunu ve Pazar günü 200 mürettebatın daha geleceğini söyledi.

Maine'in en büyük ikinci kamu hizmeti kuruluşu Versant, Central Maine'in bildirdiği 188.000 kesintiye kıyasla Pazar sabahı yaklaşık 15.000 kesinti bildirdi.

Ulusal Hava Durumu Servisi'nden meteorolog Jack Taylor, fırtınadan kaynaklanan yoğun karın, New York'un kuzeyi ve kuzeyi ile Vermont, New Hampshire ve Maine'in büyük bölümü de dahil olmak üzere bölgeye yayıldığını söyledi.

READ  Kaynaklar -- Florida Atlantic'ten Dusty May, Michigan'a koçluk yapacak

Pek çok bölgede toplam 8 ila 12 inç kar görüldü, ancak bir yerel bölgede 2 feet'ten fazla kar görüldü.

En yüksek toplamlardan bazıları Vermont'un güney merkezinde 30 inç'i aştı.

Taylor, “Genel olarak oldukça ciddi bir kış fırtınasıydı ve bazı bölgelerde tüm kış boyunca tek bir fırtınadan dolayı kar görüldü” dedi.

Kayakçılar da dahil olmak üzere soğuk havayı sevenler karın tadını çıkardı.

New Hampshire'ın White Mountains bölgesindeki Loon Mountain'ın pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Kevin Bell, New England'a ne kadar çok kar yağarsa kayak raporları için o kadar iyi olacağını söylüyor.

Bell Cumartesi günü “Bu bizi iyi bir bahara hazırlıyor” dedi.

Washington DC'de ve Baltimore, Philadelphia, New York ve Boston gibi büyük şehirlerde şiddetli yağmur ve su baskını meydana geldi.

New York'ta Pazar sabahı 90.000'den fazla müşteri elektriksiz kaldı. National Grid'in çevrimiçi haritalarına ve elektrik kesintisi izleme sitesi PowerOutage.us'a göre, New York City'nin kuzeyindeki bölgeler en sert darbeyi aldı.

Çiseleyen yağmur, dondurucu yağmur ve ağaçların ve elektrik hatlarının devrilmesine neden olan şiddetli ıslak karın, bölgedeki havalimanlarında yüzlerce uçuşun ertelenmesine ve iptal edilmesine neden olduğu söyleniyor.

New York City'de sel nöbeti ve rüzgar uyarısı Pazar günü sabah saat 2'ye kadar yürürlükte kaldı ve sel, metro hizmetini etkiledi. Yağmur suyu ayrıca Queens'teki Cross Island Parkway'in bir kısmını da kapattı ve polis, sürücüleri şehir genelinde yol kenarlarında biriken su konusunda uyardı.

Lodi, New Jersey'de Saddle Nehri taştı ve yakındaki yolları sular altında bıraktı.

Taylor, Batı'da bir başka önemli kış fırtınasının gelişmekte olduğunu ve Pazartesi gününe kadar Rocky Dağları, Ovalar ve Yukarı Orta Batı'ya doğru devam edeceğini söyledi.

“Bu gece Kansas'ta güçlü bir alçak basınç alanının geliştiğini, ardından Pazartesi sonlarından Salı başlarına kadar hızla Yukarı Orta Batı'ya doğru ilerlediğini görüyoruz” dedi.

READ  Güçlü Kış Fırtınası Doğu ABD'yi Vuruyor: Canlı Güncellemeler

Sistemin Wisconsin, Minnesota, Dakota'nın büyük bir kısmı ile Nebraska ve batı Kansas'ın bazı bölgelerine 8 ila 12 inç kar getirmesi, doğu Dakota ve orta Minnesota'nın bazı kısımlarında ise daha yoğun kar yağışı getirmesi bekleniyor. , ekledi.

Kuzey Arizona, Büyük Kanyon ve New Mexico sınırındaki Flagstaff bölgesi için Pazar gecesi boyunca, üst kesimlerde 15 cm'ye kadar kar ve saatte 40 mil (64) hıza kadar kış hava durumu uyarısı yayınlandı. Rüzgar esintileri. km/saat).

Hava durumu servisi, Pazar gecesi boyunca 5.000 ila 6.000 fit (1,5 ila 1,8 kilometre) yükseklikte kar yağacağını söyledi.

Gelecek hafta sonu Arizona'nın kuzeyine doğru başka bir fırtına sistemi hareket etmeden önce Pazartesi ve Salı günleri Flagstaff bölgesinde ek yağmur ve kar sağanaklarıyla birlikte istikrarsız bir hava bekleniyor.

___

Associated Press yazarları New York, East Lawn'dan Bill Marcelo, New York City'den Julie Walker ve Phoenix'ten Walter Perry bu rapora katkıda bulundu.

Telif Hakkı 2024 Associated Press. Her hakkı saklıdır. Bu içerik yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir