Ne kadar kar olacak? Son Tahmin – NBC Chicago

Chicago'da kışın ilk kar fırtınasının bu hafta yaşanması bekleniyor; çalışma haftası ve hafta sonu boyunca ikinci bir sistemin bölgeyi vurması bekleniyor.

NBC 5 fırtına ekibine göre fırtına sistemi, Chicago bölgesinin neredeyse tamamı için kış hava durumu tavsiyesinin yürürlüğe girmesiyle Pazartesi akşamı başlayacak. Çarşamba sabahı bazı bölgelerde 6 inç'e kadar kar görülebilir.

İşte en son tahminler ve sezonun ilk büyük kar yağışı için neler bekleneceği.

Kış Hava Durumu Tavsiyesi ve Fırtına Gözlemi

NBC 5 Meteorologu Alicia Roman, Pazartesi günü gün boyunca kurak geçeceğini ve 30'ların ortalarında en yüksek değerlerin görüleceğini söyledi. Ancak saat 20.00'den itibaren kar yağışının güneye doğru yağmaya başlaması ve gece boyunca kuzeye ve batıya doğru hareket etmesi bekleniyor.

Ulusal Hava Durumu Servisi'ne göre, kış hava durumu uyarısı Chicago bölgesinin büyük bir kısmı için Pazartesi günü saat 20.00'den itibaren yürürlüğe girecek ve çoğu bölgede Salı günü saat 18.00'e kadar sürecek. NWS yetkililerine göre Salı sabahı bu uyarı, kuzey Illinois'deki McHenry ve DeKalb ilçeleri ile güneydoğu Wisconsin'deki Kenosha İlçesi için kış fırtınası nöbetine dönüşecek.

Salı günü kar

Roman, gece boyunca oluşan kar yağışının gece boyunca yaygınlaşmasının beklendiğini söyledi. Sabah 7'ye kadar çoğu bölgede toplam 1-2 inç bekleniyor.

Öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatıda kar yağışının yağmura dönüşmesi beklenirken, genel kar yağışının hafif olması bekleniyor.

Ayrıca: Chicago sakinleri karda çok fazla tuz kullanılmaması konusunda uyarıldı

Ancak kuzeyde ve batıda daha yoğun ve yağışlı kar yağışının devam etmesi, maksimum kar yağışının McHenry ve DeKalb ilçelerinde olması bekleniyor.

Ne kadar kar olacak?

Kuzey ve batı banliyölerinde yoğun, ıslak kar Salı günü boyunca devam edebilir ve sürüş koşullarının kaygan olmasına neden olabilir.

READ  Corona virüsü enfeksiyonlarının Mart ayı sonuna kadar iki eyalette artması bekleniyor

NBC 5 fırtına ekibine göre, bölgenin büyük bölümünde Çarşamba sabahına kadar 2-5 inç arasında kar görülmesi bekleniyor; en az miktar güney ve güneydoğuda, en yoğun miktar ise kuzeyde olacak.

Roman, DeKalb ve McHenry ilçeleri de dahil olmak üzere kış fırtınası nöbeti altındaki bölgelerde 6+ inç beklendiğini söyledi.

NWS bir tweet'te “Salı akşamı işe gidip gelirken zorlu ve tehlikeli yolculuklara hazırlanın” dedi.

Salı gecesi Çarşamba'ya kadar

Rüzgâr Salı gecesi şiddetlenecek ve güneyde yağmura dönüşen bölgeler tekrar kara dönebilir. Batıdan veya kuzeybatıdan esen rüzgarlar gece boyunca bazen saatte 30 mili aşabilir.

Kar, Çarşamba sabahı erken saatlerde dağılacak ve en düşük seviyeler donma noktasının 20'lerin altında olacak. Sıcaklık düştükçe işlenmemiş yüzeyler donar.

NBC 5 fırtına ekibi, ilk sistemin Çarşamba sabahı taşınmasına rağmen, hafta sonu ikinci bir sistemin gelmesinin beklendiğini ve bunun daha fazla kar ve daha düşük sıcaklıklar getireceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir