Navalny'nin ailesi yanıt istiyor: Rusya Ukrayna'da ilerledikçe canlı güncellemeler

19 Şubat 2024 12:30 ET

Navalny'nin esaretten kalan mektuplarından bazıları yayımlandı

CNN'den Anna Chernova ve Zahid Mahmoud'dan

47 yaşında hayatını kaybeden Rus muhalefet lideri Alexei Navalny, önde gelen muhalif Natan Sharansky ve ABD merkezli medya şirketi ve bağımsız medya şirketi Holod.Media tarafından Free Press'in (FP) elde ettiği mektup ve yazışmaların okuyucuları ile temasa geçti. Holod.Media kuruluşun talebi üzerine.

“Reddeden” terimi, Sovyetler Birliği'nde çıkış vizesi reddedilen kişileri ifade eder.

FP'nin yayınladığı mektuplara göre Navalny ile Sharansky arasındaki yazışmalar 3 Nisan 2023'te başladı ve 17 Nisan 2023'e kadar sürdü. FP, Navalny'nin Sharansky'ye yazdığı iki mektubu ve Sharansky'nin yanıt olarak yazdığı bir mektubu yayınladı.

Navalny'nin ekibi CNN'e “mektupların Navalny tarafından yazıldığını varsaymanın güvenli olduğunu” söyledi.

FP tarafından yayınlanan mektuplar, ikisi arasında ortak bir mizah anlayışı olduğunu gösteriyor; Sharansky, kendisinin “mezun olduğu okul” olarak tutulduğu hapishane hücresini adlandırırken ve Navalny, Kutsal Haftayı (Paskalya haftası) geçirmek için hapishaneden daha iyi bir yer olmadığı konusunda şaka yaptı. . FP'ye göre hücre.

Sharansky'ye ilk kez geçen yıl IK-6 ceza kolonisinden 3 Nisan'da yaklaşan Navalny, Sharansky'nin bir zamanlar cezasını çektiği aynı koloniye nakledilmesini beklediğini ve “belki bir plaket olacağını” söyledi. FP tarafından yayınlanan mektuplara göre “Nathan Sharansky burada tedavi edildi” dedi.

FP, Navalny'nin Sharansky'nin 'Kötülüğe Hayır' adlı anı kitabının Rusça bir kopyasını avukatlarından aldığını söyledi. İkinci mektupta Sharansky, mektubu aldıktan sonra “bir tür şok” yaşadığını ve okuyucuya yalnızca “bir öğretmen olarak” değil, aynı zamanda bir “devlet adamı” olarak yanıt verdiğini söyledi.

READ  Kaynak, Doc Rivers'ın Milwaukee Bucks'ın baş antrenörlük pozisyonunu kabul ettiğini söylüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir