NASA'nın SpaceX Crew-8 lansmanı kötü hava koşulları nedeniyle Pazar gecesine ertelendi

21:27'de güncellendi: Dragon uzay aracının uçuş yolundaki kötü koşulları gerekçe göstererek NASA ve SpaceX, Crew-8'in fırlatılışını Pazar günü saat 22:53'e erteledi.

Orijinal hikaye: Mürettebat-8'in Uluslararası Uzay İstasyonuna fırlatılma günü – hava uygun olduğu sürece!

NASA ve SpaceX, Kennedy Uzay Merkezi'ndeki Pad 39A'dan Dragon Endeavor kapsülüne dört Mürettebat-8 üyesi taşıyan bir Falcon 9 roketinin saat 23:16'da (EST) fırlatılmasını hedefliyor.

Bununla birlikte, Uzay Kuvvetleri'nin 45. Hava Filosu, orta ila yüksek yağış riski, kümülüs bulutları ve kötü yükseliş koridoru hava koşullarını gerekçe göstererek “fırlatmaya gitme” koşullarının olasılığını yalnızca %40 olarak ortaya koyuyor.

Falcon 9'un kuzeydoğu yolunda uçması bekleniyor. Roketin ilk aşama hızlandırıcısı, 7 dakika 38 saniye sonra Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonuna inmeyi hedefleyecek ve Brevard County'de ses patlaması yaratacak.

Florida Today'in uzay ekibi, NASA TV yayınına bağlanacak ve saat 19:15'ten itibaren floridatoday.com/space adresinden görev güncellemelerini sunacak.

Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonu ve NASA'nın Kennedy Uzay Merkezi'nden en son haberler için floridatoday.com/space adresini ziyaret edin.

Rick Neal Bugün Florida'da bir uzay muhabiri (hikayeleri için, buraya tıklayın.) 321-242-3638 numaralı telefondan Neil ile iletişime geçin veya [email protected]. Twitter/X: @RickNeale1

Alan bizim için önemlidir, bu nedenle size sektörün ve Florida yayınlarının en iyi kapsamını sunmak için çalışıyoruz. Bunun gibi dergiler zaman ve kaynak gerektirir. Buradan bir abonelikle destekleyin.

READ  İzlanda'nın lav akışı yıkım gününün ardından yavaşladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir